ПЦУ оголосила про створення румунського вікаріату

Парафіяни православного румунського вікаріату Православної церкви України зможуть проводити богослужіння румунською мовою, йдеться у рішенні Синоду ПЦУ.

Румунський вікаріат буде підпорядковано митрополиту Епіфанію 

Синод Православної церкви України від 27 липня ухвалив рішення створити православний вікаріат для етнічних румунів в Україні. Про це повідомила пресслужба ПЦУ.

“Беручи до уваги пастирські потреби румуномовних православних громад в Україні, за зразком організації церковного життя парафій Румунської православної церкви з переважаючим числом етнічних українців – утворити православний румунський вікаріат Української православної церкви (Православної церкви України) для релігійних організацій (релігійних громад та монастирів) в Україні з переважаючим числом етнічних румунів”, – ідеться у рішенні Синоду.

Румунський вікаріат підпорядковуватиметься митрополиту Епіфанію і матиме особливу адміністративну структуру з правами самоврядування у складі ПЦУ.

“Для цих релігійних громад гарантуються права на дотримання за власним вибором румунської православної богослужбової, мовної та календарної традиції”, – постановили члени Синоду.

У засіданні Синоду не брав участі почесний патріарх Філарет, зазначили в пресслужбі.

Православну церкву України було створено на об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року.

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/society/-ptsu-ogolosila-pro-stvorennja-vikariatu-rumunskoji-1148678.html