Посадовці Чернівецької міськради привласнили майже 5мільйонів гривень за пільговий проїзд

Співробітники Служби безпеки України викрили керівників структурних підрозділів Чернівецької міської ради та кілька комерційних структур на привласненні бюджетних коштів, призначених на компенсаційні виплати за перевезення пільгових категорій населення у громадському транспорті.

Оперативники спецслужби встановили, щопротиправну схему організувалипосадовці департаменту житлово-комунального господарства і соціального захисту населення спільно з керівництвомКП «Інфоцентр», місцевим приватним перевізником та фірмами, що спеціалізуються на наданні транспортних й аудиторських послуг.

Протягом 2016-2019 років змовники вносили до звітної документації завідомо неправдиві дані про фактично виконані рейсиікількість громадян, які скористалися пільговим проїздом. У звітахвони відображали показники, що вдвічі перевищували реальні. Таким чином зловмисники привласнилимайже 5 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Під час обшуків,проведених в офісних приміщеннях фірм-учасниць оборудки та за місцями проживання 5 фігурантівсправи, у тому числі керівника одного з відділів міськради, правоохоронці вилучили звітні та фінансово-бухгалтерські документи й інші матеріали, що доводять проведення незаконних оборудок.

У межах кримінального провадження,відкритого за ч.3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії. Вирішується питання щодоповідомленняфігурантам справи підозр у вчиненні злочину.

Заходи із блокування протиправної схеми проводилися спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом прокуратури Чернівецької області.

 

Пресслужба УСБУ в Чернівецькій області.

 

Новини Партнерів