Підозрюваний в хабарі голова Чернівецької облради вніс за себе заставу.

ідозрюваний у вимаганні хабара в 400 тисяч доларів голова Чернівецької облради Іван Мунтян вніс понад 10 мільйонів гривень застави, яку Вищий антикорупційний суд призначив йому в якості запобіжного заходу.

Заставу було внесено 18 лютого, повідомила Суспільному Буковини прес-секретарка ВАКС Олеся Чемерис.

Водночас, вчора (17 лютого) Іван Мунтян подав апеляцію на рішення про запобіжний захід. Її мають розглянути 20 лютого.

Як відомо:

  • 4 лютого САП повідомила про підозру голові облради Івану Мунтяну. За інформацією НАБУ, він вимагав хабар у підприємця за передачу в оренду комунального санаторію «Брусниця» на 49 років.
  • За інформацією слідства, голова Чернівецької облради у липні 2019 року запропонував одному з підприємців надати 400 тисяч доларів за те, що він посприяє в передачі в оренду оздоровчого комплексу. У період з серпня по жовтень 2019 року голова Чернівецької облради ймовірно отримав 180 тисяч доларів.
  • НАБУ оприлюднило відеоматеріали, на яких чоловік, якого слідчі вважають Мунтяном, ймовірно отримує хабар.
  • У коментарі Суспільному Іван Мунтян сказав, що хабар не брав, а підозру називає абсурдом. За його словами, санаторій передали прозоро через конкурс, він міг агітувати депутатів проголосувати за рішення про передачу в оренду.
  • Мунтян відмовився прокоментувати Суспільному відео та аудіозаписи, які оприлюднило НАБУ.
  • 13 лютого Івану Мунтяну обрали запобіжний захід у вигляді застави у понад 10 мільйонів гривень. Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд України. Іван Мунтян мав носити електронний браслет та здати на зберігання всі документи для виїзду закордон. Внести заставу потрібно було протягом 5 днів.
  • Детективи НАБУ повідомили про підозру і приватному підприємцю, який ймовірно запропонував хабар. Йому також обрали запобіжний захід.
  • https://suspilne.media/15040-golova-cerniveckoi-oblradi-vnis-ponad-10-miljoniv-griven-zastavi-jogo-pidozruut-v-habari/?utm_source=facebook&utm_medium=ps&fbclid=IwAR3-3MsIqxroz12L8hhQOkwoUxjPQipbi20q6ElrSDG-IUrhBhZbaQT44c0