Село на Буковині, яке вважається епіцентром інфекції, нажахане масовим поверненням заробітчан з Італії.

У селі встановили блокпости і ведуть спостереження за всіма приїжджими.

У Чернівцях очікують на результати одразу 20 аналізів. Результати досліджень людей, які контактували з хворими на коронавірус або мають підозрілі симптоми, обіцяють оприлюднити сьогодні. На Буковині наразі підтверджених підозр більше, ніж на всій решті території країни. Третій день тут діє режим надзвичайної ситуації. У селі Колінківці, де захворіла ціла родина, встановили блокпости, йдеться в ТСН.

Село розташоване за 20 кілометрів від Чернівців. Тут 5 тисяч мешканців, і саме це село нині вважається епіцентром інфекції. Тут напередодні підтвердили 6 випадків коронавірусу. Всі хворі – з однієї родини. Спочатку занедужала жінка, яка повернулась із заробітків, потім троє її онуків та дві невістки. Нині вони всі ушпиталені.  «Людина, яка повернулась з Італії, і далі контактні особи з родинного кола, ще 10 людей із підозрою, ми чекаємо на результати», – каже голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Карантин тут впровадили від учора. На в’їзді та виїзді з Колінківців і ще трьох сусідніх сіл встановили бетонні блокпости, зупиняють усі автівки. Тут чергує поліція, рятувальники та медики. У водіїв та пасажирів вимірюють температуру.

Місцеві не приховують свого остраху, адже в село нещодавно масово повертались заробітчани з Італії. «Боїмося, намагаємось не пересікатись з ними. Тут більшість з Італії, це Буковина», – кажуть місцеві.

Усіх заробітчан, які прибули з Європи, лікарі просять відразу ізолюватись вдома, не виходити на вулицю. Окрім шістьох підтверджених випадків коронавірусу, у цьому селі ще кілька десятків людей із підозрою на інфікування. Усі вони контактували із хворими. «Тут великий список людей, за яким ведеться спостереження, треба було взяти мазки. Загалом 27», – розповідає лікар Колінківської лікарні Олег Банар.

Якщо будуть нові хворі, то в Колінківцях взагалі можуть перкрити вїзд та виїзд, кажуть в обладміністрації. У Чернівцях теж посилені заходи дезінфекції. Вулиці обробляють хлором. Транспорт не ходить, лише тролейбуси, які доправляють працівників комунальних підприємств і лікарів на роботу. Припинили свою роботу і готелі у місті.