150 одиноких чернівчан в умовах карантину перебувають під щоденною опікою соціальних працівників.

 

74 соціальні працівники комунального центру «Турбота»   щодня закуповують продути, ліки, готують їсти, допомагають з гігієнічними процедурами  понад 150 своїм підопічним –  одиноким людям похилого віку, які потребують щоденного обслуговування. Загалом комунальний центр «Турбота» обслуговує 695 одиноких та одиноко проживаючих людей похилого віку. Про це повідомила директор департаменту праці та соціального захисту населення  міської ради Людмила Березовська.

Окрім того, соціальні працівники центру кожного дня в телефонному режимі збирають заявки на придбання необхідних продуктів та  ліків, надають роз’яснення  щодо дотримання протиепідемічних заходів, порядку отримання соціальних та інших послуг в умовах карантину. Щодня у середньому надається 250-300 таких дистанційних консультацій. Медичний персонал центру здійснює моніторинг  стану здоров’я підопічних, а при  необхідності лікарі проводять обстеження за місцем проживання.

Соціальні працівники КЦ «Турбота» забезпечені індивідуальними засобами захисту (маски, рукавички, респіратори, окуляри), деззасобами та антисептиками  за рахунок бюджетних коштів та спонсорської допомоги від ПП Терешкін, ТОВ «Поляріс» та УТОС. Для оперативності обслуговування підопічних вдома щоденно залучаються два автомобіля центру, а також автомашини міської ради.

Для надання адресної підтримки підопічним центру залучається  спонсорська допомога підприємців, меценатів. Чернівецький хлібзавод щотижня для підопічних  «Турботи» виділяє хліб, підписана угода між КЦ «Турбота» та ТЦ «Метро» на отримання продуктових наборів.

ТОВ  “АТБ-Маркет”  в рамках  всеукраїнського благодійного проекту спільного  з Міністерством соціальної політики  підготував для  підопічних КЦ  «Турбота»  695 продуктових наборів, до яких входить олія, макаронні вироби, чай, крупи, цукор, папір туалетний, сіль, пластівці, печиво тощо. Усі набори будуть адресно доставлені соціальними працівниками за призначенням.

КЦ «Турбота» закликає чернівчан старше 60 років, які в умовах карантину  повинні дотримуватися самоізоляції та з різних причин  не можуть розраховувати на підтримку  близьких, звертатися за допомогою за телефонами:

Мешканці Шевченківського р-ну                          52-01-96

Мешканці Першотравневого р-ну                         52-35-72

Мешканці Садгірського р-ну                                 56-40-64