Чернівці і два райони у «червоній» зоні: які заборони діятимуть від сьогодні

З понеділка 24 серпня, у Чернівцях, Заставнівському та Кіцманському районах діє “червона” зона карантинних обмежень.

Від сьогодні повинні закрити Калинівський ринок та інші непродовольчі ринки, заклади громадського харчування, дитсадки та інші освітні установи, ТРЦ, спортзали і фітнес-центри. Припиняється планова госпіталізація в медзаклади і робота громадського транспорту без спецперевезень, пише molbuk.ua.

 

Відповідно до рішення Державної комісії ТЕБ та НС про нове епідемічне зонування, в області закриють все, що передбачено постановою Кабінету міністрів №641

На території регіону, на якій установлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки, забороняються:

– регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні; легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування осіб віком до 14 років.
Відвідування закладів освіти здобувачами освіти.

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури.

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у закладах громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення.

– відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів

– проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації.

Водночас є дозволеною діяльність наступних закладів:

– не заборонено торгівлю продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом.

– також не заборонено провадження банківської та страхової діяльності, медичної практики, ветеринарної практики, діяльність автозаправних комплексів, станцій з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, майстерень з технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку.

– дозволено роботу об’єктів поштового зв’язку та торговельну діяльність з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень.

Додамо, з 24 серпня в решті районів Буковини починає діяти “помаранчева” зона карантину, під яку підпадають місто Новодністровськ, Глибоцький, Вижницький, Герцаївський, Кельменецький, Новоселицький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький та Хотинський райони.

У “помаранчевій” зоні забороняється:

– діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

– діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

– планові госпіталізації в лікарнях;

– спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

– прийом нових змін в дитячі табори;

– обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей;

– відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

Обмеження діятимуть упродовж двох тижнів. Втім, у Чернівецькій ОДА пообіцяли звернутися до уряду з проханням послабити частину обмежень, якщо ситуація на Буковині покращиться швидше.