Другий тур виборів мера Чернівців: хто до нього потрапить, і коли він відбудеться.

Мешканці Чернівців учора, 25 жовтня, окрім депутатів місцевих рад, обирали міського голову. Щоправда, це були лише один етап.

Коли очікується другий тур виборів мера Чернівців, хто туди потрапить, і де вони проходитимуть?

 

Хто увійде в другий тур?

Згідно з новим Виборчим кодексом, другий тур відбудеться, якщо ніхто з кандидатів на посаду мера міста не набрав 50 і більше відсотків під час голосування. У другий тур виходять два кандидати, які отримали найвищу підтримку виборців, пише РБК Україна.

Згідно з результатами проведених у Чернівцях екзит-полів з виборів міського голови, жоден із 14-ти кандидатів не набрав 50% голосів. А найбільшу підтримку, за даними дослідницьких компаній, здобули кандидати Роман Клічук (29,13%) і Віталій Михайлішин (21,43%).

Щоправда, хто точно піде в другий тур виборів, стане відомо не пізніше 6 листопада – після оголошення міською виборчою комісією результатів виборів.

Коли пройде другий тур місцевих виборів 2020

Координаторка громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська розповіла, що ясності з датою проведення другого туру поки немає.

“Не зрозуміло, які саме терміни, тому що законодавство визначає, що результати встановлюються не пізніше, ніж на 12 день після дня голосування, а повторне голосування організовується протягом трьох тижнів. Тому точної дати другого туру повторного голосування немає”, – пояснила Айвазовська.

Вона уточнила, що повторне голосування в різних регіонах може проходити в різні дати – 15 листопада, так і 22 листопада. Але це точно буде неділя.

Як передає Depo, представник юридичної служби Олексій Менів впевнений, що другий тур відбудеться до початку грудня. Після нього проведуть підрахунок голосів і вже 17 грудня новообрані чиновники повинні будуть провести перше засідання.

“Оприлюднення офіційних результатів має відбутися з 27 жовтня по 8 листопада. Надалі – подання документів вже обраних кандидатів на реєстрацію, а потім – скликання сесій відповідних місцевих рад. До 17 грудня має відбутися перше засідання новообраних місцевих рад”, – зазначив юрист.