Премія імені Сахарова – білоруським опозиціонерам

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Цього року премія імені Сахарова дісталась білоруським опозиціонерам
Щойно (16 грудня) у резиденції Європарламенту в Брюсселі, в аудиторії “Анна Політковська” вручили премію імені академіка і дисидента Андрія Сахарова “За свободу думки” – головну нагороду Євросоюзу в області прав людини. Цього року її присудили білоруськiй опозиції.
Нагороду отримали кандидат в президенти Світлана Тіхановська, її соратниці Марія Колесникова і Вероніка Цепкало, довірена особа Тіхановскої Ольга Ковалькова, представник страйкому МТЗ Сергій Дилевські, нобелівський лауреат і письменниця Світлана Алексієвич, блогер Сергій Тіхановський, засновник телеграм-каналів Nexta і Nexta Live Степан Путіло, глава правозахисного центру “Весна” Алесь Беляцкий і політик Микола Статкевич, який балотувався на пост президента в 2010 році.
В історії вручення премії імені Сахарова є й українська сторінка. З числа українців, єдиний, хто одержав премію імені Сахарова – це колишній політвязень російських тюрем, вихідець з Криму Олег Сенцов. Він її одержав у 2018 році. (У фінансовому вимірі це, всього-навсього, 50 тсяч Євро). Тому, не треба заздрити. “Лауреат премії Сахарова” є чисто номінальним званням.
Зображення може містити: одна або кілька осіб, люди стоять та люди на сцені, текст «Tha in ncratic opposition 2020 Sakharov Priz for defending den eate»
 
 
 
 
 
 
 

peredplata