Рішення Чернівецької ТВК про реєстрацію 10 депутатів є недійсним – ОВК

Голова Чернівецької обласної виборчої комісії Микола Каспрук заявив, що міська ТВК не зареєструвала депутатами 10 осіб з партій “Команда Михайлішина” та “Рідне місто”.

Про це Каспрук сказав сьогодні, 15 січня, пише molbuk.ua.

За його словами, рішення ТВК про реєстрацію 10 кандидатів від двох партій депутатами міської ради є неправочинним у зв’язку з тим, що його підтримали лише 8 членів виборчої комісії при мінімально необхідній кількості голосів – 10.

“У середу було засідання ТВК. Новоназначені члени ТВК прийняли присягу. Зібрали вони кворум – 10 осіб. Довго вони обговорювали ці питання: реєструвати чи не реєструвати?”, – повідомив Каспрук.

“Пізніше прочитав я в інтернеті, що депутатів зареєстрували. Але сьогодні я спілкуюся з членами ТВК… Вони проголосували тільки 8 голосами, хоча рішення про реєстрацію депутатів приймається більшістю від складу комісії, тобто 10 голосами. Тобто, те, що Сімак оголосила на засіданні, що рішення прийнято – це не є правильно. Це означає, що реєстрації, як такої, депутатів від “Рідного міста” і “Команди Михайлішина” не відбулося”, – сказав голова обласної виборчої комісії.

Водночас секретар Чернівецької міської територіальної виборчої комісії Василь Рачинський у коментарі кореспонденту molbuk.ua повідомив, що 13 січня на засіданні ТВК за реєстрацію нових депутатів міськради проголосували “7 або 8 членів комісії”.

На уточнююче запитання: “Тобто, не 10 голосів було?”, Рачинський відповів:

“Ні, не було”.

Разом з тим, на запитання, чому голова комісії Анастасія Сімак заявила про те, що ТВК ухвалила рішення про реєстрацію нових депутатів, пан Рачинський дав таку відповідь:

“Мабуть вона не подивилася до кінця статтю 36, 11 пункт…”.

Як відомо, 13 січня у коментарі  molbuk.ua голова Чернівецької міської ТВК Анастасія Сімак повідомила, що комісія з десятої спроби провела засідання, на якому ухвалила рішення про реєстрацію 10 новообраних депутатів міськради від партій “Команда Михайлішина” та “Рідне місто”.

peredplata