Директор буковинської будівельної фірми, який втік з країни, заочно засуджений за шахрайство.

Будучи достатньо відомим в регіоні забудовником, чоловік скористався довірою громадян, які мали намір придбати квартири у новобудовах, та заволодів їх коштами на загальну суму понад 2 млн. доларів США. Значних фінансових втрат внаслідок злочинних дій підприємця зазнали 69 потерпілих.

І хоча обвинувачений з 2016 року перебував у міжнародному розшуку, це не завадило колегії суддів Чернівецького апеляційного суду ухвалити своє рішення у справі. Оскільки змінами до кримінального процесуального законодавства та запровадженням спеціальної процедури – in absentia суду була надана можливість розглянути кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого, колегія суддів уперше постановила заочний вирок.

6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями строком на 3 роки – таке покарання доведеться понести втікачу згідно з рішенням суду.  

Починаючи з 2006 року фірма-забудовник, засновником та директором якої був засуджений, здійснювала будівництво житлових будинків у м. Кіцмань та м. Сторожинець, а також в обласному центрі у провулку Смотрицького. Маючи на меті незаконне заволодіння коштами покупців, власник фірми укладав договори підряду, на підставі яких люди добровільно передавали йому гроші за майбутнє житло. При цьому квартири вже перебували під заставою згідно з укладеними між ним та банком договорами іпотеки, про що покупцям не було відомо.

Попри те, що майнові права були передані іпотекодержателю, тобто, банку, та клієнти фірми не зможуть в подальшому отримати право власності на придбане нерухоме майно, чоловік брав у них готівкові кошти. Дехто одразу сплачував повну вартість свого майбутнього житла.  

Окрім цього забудовник скористався довірою ще одного покупця, який у 2007 році виявив бажання купити квартиру на вул. Ровенській в обласному центрі. Наперед знаючи, що вводить людину в оману, оскільки жодних дозволів на таке будівництво він не отримував, чоловік запропонував клієнту придбати нерухомість у житловому багатоповерховому будинку, який ніби то ще будується. А щоб не було сумнівів – уклав з покупцем договір підряду й отримав від нього кошти. При цьому угода була підписана засудженим не в якості представника чи директора підприємства, а фізичної особи.

Незаконними діями забудовника була завдана матеріальна шкода також банківській установі. Не маючи більше можливостей укладати кредитні договори, він, як власник  будівельної фірми та ще одного товариства, для отримання грошей у банку використав підпорядкованих йому працівників. Для цього, з метою оформлення на них кредитів, у період з грудня 2007 року по лютий 2008 року, організував надання його підлеглими у фінансову установу завідомо неправдивої інформації. Після отримання коштів люди перераховували їх на розрахунковий рахунок підприємства. Засуджений, у свою чергу, ці гроші використовував для власних потреб.

Внаслідок шахрайських дій з фінансовими ресурсами, засуджений спричинив шкоду банківській установі у розмірі 253 тис. доларів США.

У 2016 році чоловік залишив територію України та виїхав до Республіки Польща, де був затриманий в міжнародному аеропорту польською прикордонною службою.

Чернівецький апеляційний суд через Міністерство юстиції України звернувся до компетентних органів іноземної держави з клопотанням про видачу обвинуваченого для притягнення до кримінальної відповідальності. Однак у грудні минулого року суд отримав відмову у його екстрадиції. Це дало підстави для розгляду справи за спеціальною процедурою – in absentia.

У суді адвокат повідомив, що чоловік вже встиг набути громадянство Польщі.

Враховуючи дані обставини, вирок суду для його виконання буде направлений до компетентних органів іноземної держави. 

Обчислення строку відбування покарання засудженим розпочнеться з моменту його фактичного затримання. 

 

Пресслужба Чернівецького апеляційного суду

Хто такий Володимир Токарюк з Буковини, якого суд заочно ув’язнив через шахрайство

У Чернівцях суд заочно засудив за шахрайство директора будівельної фірми, який втік за кордон і набув польського громадянства.

Цим посадовцем виявився відомий у Чернівецькій області забудовник Володимир Токарюк. Хто він такий, і що відомо про цього бізнесмена
Володимир Токарюк народився 18 грудня 1966 року. Згідно з даними із відкритих реєстрів, він є засновником і керівником низки приватних компаній. Зокрема, він володіє фірмою “Володимир-Буд”, яка займається купівлею та продажем нерухомого майна.

Окрім того, Токарюк є керівником житлово-будівельного кооперативу “Квітнева 2010” (м. Кіцмань), ТзОВ “Лада-ВВ” (село Стрілецький Кут), ПП “Євродорбуд” (м. Сторожинець) .

Що будували фірми Володимира Токарюка

Понад 50 мешканців Сторожинця з 2008 року не можуть отримати квартири у новобудові. Люди купили квартири, однак заселитися у них не можуть, бо забудовник не може довести будинок до ладу.

Як повідомляла у 2012 році газета “Погляд”, збентежені господарі квартир розповіли, що уклали угоди із будівельною фірмою, сплатили всю вартість, а натомість, отримали незавершене будівництво. Багатоповерхівка була готова на 90 відсотків, навіть каналізація була, залишилося лише провести газ, воду, світло і тепло. Але забудовник це робити не збирався.

Тоді ж у коментарі журналістам Володимир Токарюк повідомив, що не може завершити будівництво, бо “заважає міська влада”. Мовляв, спочатку з домовлялися, що фірма сплатить місту 4% від вартості будівництва, а потім від нього вимагали цілих 10%.

У міській раді, відповідно, звинувачення підприємця заперечили.

У чому звинуватили Володимира Токарюка

Як зазначає прес-служба суду, починаючи з 2006 року фірма-забудовник, засновником та директором якої був засуджений, здійснювала будівництво житлових будинків у Кіцмані та Сторожинці, а також у Чернівцях у провулку Смотрицького.

“Маючи на меті незаконне заволодіння коштами покупців, власник фірми укладав договори підряду, на підставі яких люди добровільно передавали йому гроші за майбутнє житло. При цьому квартири вже перебували під заставою згідно з укладеними між ним та банком договорами іпотеки, про що покупцям не було відомо”, – повідомила прес-служба.

“Попри те, що майнові права були передані іпотекодержателю, тобто, банку, та клієнти фірми не зможуть в подальшому отримати право власності на придбане нерухоме майно, чоловік брав у них готівкові кошти. Дехто одразу сплачував повну вартість свого майбутнього житла. Окрім цього забудовник скористався довірою ще одного покупця, який у 2007 році виявив бажання купити квартиру на вул. Рівненській в обласному центрі. Наперед знаючи, що вводить людину в оману, оскільки жодних дозволів на таке будівництво він не отримував, чоловік запропонував клієнту придбати нерухомість у житловому багатоповерховому будинку, який ніби то ще будується. А щоб не було сумнівів – уклав з покупцем договір підряду й отримав від нього кошти. При цьому угода була підписана засудженим не в якості представника чи директора підприємства, а фізичної особи”, – повідомляє прес-служба суду.

“Незаконними діями забудовника була завдана матеріальна шкода також банківській установі. Не маючи більше можливостей укладати кредитні договори, він, як власник будівельної фірми та ще одного товариства, для отримання грошей у банку використав підпорядкованих йому працівників. Для цього, з метою оформлення на них кредитів, у період з грудня 2007 року по лютий 2008 року, організував надання його підлеглими у фінансову установу завідомо неправдивої інформації. Після отримання коштів люди перераховували їх на розрахунковий рахунок підприємства. Засуджений, у свою чергу, ці гроші використовував для власних потреб”, – повідомили у Чернівецькому апеляційному суді.

Внаслідок шахрайських дій з фінансовими ресурсами, засуджений спричинив шкоду банківській установі у розмірі 253 тис. доларів США.

Як зловмисник втік за кордон і де він перебуває зараз

У 2016 році чоловік залишив територію України та виїхав до Республіки Польща, де був затриманий в міжнародному аеропорту польською прикордонною службою.

Чернівецький апеляційний суд через Міністерство юстиції України звернувся до компетентних органів іноземної держави з клопотанням про видачу обвинуваченого для притягнення до кримінальної відповідальності. Однак у грудні минулого року суд отримав відмову у його екстрадиції. Це дало підстави для розгляду справи за спеціальною процедурою – in absentia.

У суді адвокат повідомив, що чоловік вже встиг набути громадянство Польщі.

Враховуючи дані обставини, вирок суду для його виконання буде направлений до компетентних органів іноземної держави.

Обчислення строку відбування покарання засудженим розпочнеться з моменту його фактичного затримання.

На сайті МВС прізвище Володимира Токарюка перебуває у переліку осіб, які переховуються від органів влади. Датою його зникнення вказано 13 жовтня 2016 року.

Новини Партнерів