Приватизація земельної ділянки під будинком: що потрібно знати?

Питання безоплатної передачі земельних ділянок у власність громадянам завжди було особливо актуальним. Якщо у вашій власності наявний житловий будинок і правовстановлюючі документи на нього, і Ви прагнете приватизувати земельну ділянку під таким будинком, то пропонуємо Вам наступну актуальну інформацію.

Нагадуємо, що згідно Земельного кодексу України, Ви можете безоплатно набути у власність земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку у містах  – розміром не більше 0,10 гектара.

У першу чергу Вам необхідно звернутись до розробника документації із землеустрою. Це може бути юридична особа, що володіє необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою та фізичні особи – підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою. Із розробником слід укласти договір на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки внатурі.У відповідності до ст.55 Закону України «Про землеустрій» у вашому випадку дозволуміської ради на розробку технічної документації не потрібно.

Після виготовлення технічної документації відбувається її подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин для внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Подання від імені замовника документації здійснюється її розробником, якщо інше не встановлено договором. На даному етапі здійснюється державна реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі за місцезнаходженням земельної ділянки на підставі оригіналу технічної документації із землеустрою та заяви, із присвоєнням кадастрового номеру. На підтвердження реєстрації заявнику безкоштовно надається Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Наступним кроком є звернення до міської ради щодо затвердження технічної документації із землеустрою та винесення рішення про передачі земельної ділянки у власність та державна реєстрація прав на таку земельну ділянку.

Дана інформація не є вичерпною, за більш детальним роз’ясненням можете звернутись  до фахівців Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1, тел.: (0372) 51-36-14.

Звернутися по допомогу до фахівців Чернівецького бюро правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Івана Підкови, 2. Телефон: (0372) 56-25-85 (Садгора).

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

Перелік Бюро правової допомоги у районах Чернівецької області можна знайти на сайті безоплатної правової допомоги https://www.legalaid.gov.ua/