Урочисте підписання меморандумів між поліцією Буковини й ТГ відбулося у ЧНУ

Урочисте підписання меморандумів про співпрацю та партнерство з 28 тергромадами області відбулося сьогодні, 3 вересня, в головному корпусі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Ці громади успішно пройшли перевірку на готовність до участі в проєкті «Поліцейський офіцер громади». 

Підписавши Меморандум, ГУНП в Чернівецькій області й кожна з цих 28 територіальних громад закріпили співпрацю на засадах партнерства щодо підвищення рівня публічної безпеки та порядку, охорони прав і свобод людини й протидії злочинності. Координуючи свої зусилля, сторони будуть реалізовувати спільні проєкти для створення безпечного середовища та підвищення якості надання поліцейських послуг на територіях громад.

Одним з таких проєктів є «Поліцейський офіцер громади», офіційна реалізація якого розпочата в громадах сьогодні з моменту укладання Меморандуму.

Керівник буковинської поліції Руслан Дударець вручив головам ТГ подяки за активну участь в реалізації проєкту й готовність тісно співпрацювати над створенням безпечного простору для громадян і вирішення їхніх проблемних питань.

«Одним із найбільш важливих напрямів реформування поліції є налагодження тісної взаємодії з громадою на засадах партнерства. Результатами кропіткої роботи поліції та громад є запровадження на Буковині проєкту «Поліцейський офіцер громади», який базується на принципах щоденної співпраці правоохоронців з населенням і місцевою владою», – зазначив полковник поліції Руслан Дударець.

Як саме правоохоронці несуть службу на території громад – учасникам заходу розповіли діючі поліцейські офіцери громади з Івано-Франківської області. Також продемонстрували своє екіпірування, спецзасоби та оснащення службових автомобілів.

Нагадаємо, Сокирянська та Рукшинська територіальні громади першими продемонстрували готовність взяти участь у вказаному проєкті. Наразі їхні поліцейські офіцери проходять спеціальний навчальний курс і вже на початку жовтня приступлять до роботи.

«Наше завдання і завдання поліції одне: щоб був правопорядок, щоб був спокій на нашій території, щоб усі люди знали, що закон діє, підкреслив Сокирянський міський голова Василь Козак. – Від колег з інших областей ми вже чули про позитивні результати реалізації цього проєкту. Ми готові до подальшої співпраці і сподіваємося, що в найкоротші термінами зможемо повністю забезпечити нашу громаду поліцейськими офіцерами».

Ще 28 громад уже відкрили поліцейські станції, створили там належні умови для несення служби поліцейським офіцером громади, а також виділили й перерахували кошти на придбання йому службового транспорту.

Своєю активною позицією ці громади засвідчили перед моніторинговою групою НПУ спроможність забезпечити робоче місце для поліцейського офіцера громади. Орієнтовно наприкінці цього року вони зможуть отримають свого поліцейського.

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області,

peredplata