У Зеленського хочуть дозволити звільняти Клічука на місцевому референдумі

Слуга народу хоче дозволити звільняти мера на місцевому референдумі. Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив перший заступник голови Верховної Ради та нардеп від СН Руслан Стефанчук.

“Ми навіть передбачили (у законопроєкті про місцевий референдум, – ред.) можливість оголошувати недовіру і звільняти мера, розпускати (місцеву, – ред.) раду. Не тільки вирішення господарських питань, а й реальний вплив на те чи інше рішення політичне, кадрове місцевого рівня”, – сказав він.

Нардеп зазначив, що зараз в цілому розробляється законодавство щодо інституту recalls – можливості відкликання чиновників, призначених народом.

Стефанчук також запевнив, що в законопроєкт про місцевий референдум заклали безліч запобіжників, щоб не допустити сепаратизму та інших негативних явищ.

Перший заступник голови парламенту сподівається, що законопроєкт про місцевий референдум цієї осені винесуть в Раді для прийняття за основу. За його словами, зараз аналізуються ідеї, які надійшли під час громадського обговорення.

26 січня 2021-го Рада прийняла законопроєкт президента Володимира Зеленського про всеукраїнський референдум. Перед голосуванням голова фракції СН Давид Арахамія попередив лояльних олігархові Ігорю Коломойському нардепів, що їх можуть виключити з фракції, якщо вони не підтримають законопроєкт.