На Буковині у фермерському господарстві з 17 працівників, 15 працювали нелегально

Лише втручання інспекторів Держпраці змусило роботодавця укласти трудові договори з 15 працівниками, зайнятими нелегально на зборі фруктів.

Про це інформує Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Незадекларовану зайнятість  у садах фермерського господарства у Дністровському районі виявили інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

 Наймані працівники займалися збором слив.

Інспекційне відвідування відбувалося за рішенням керівництва Управління на підставі аналізу інформації, викладеної в офіційному листі органу місцевого самоврядування, а  саме однієї  із об’єднаних територіальних громад  Дністровщини.

У листі, зокрема, йшлося про те, що в даному фермерському господарстві розпочався збір фруктів із залученням значної кількості найманих громадян, ймовірніше за все, без належного оформлення трудових відносин та без належної сплати бюджетних платежів та зборів.

Під час здійснення контрольного заходу інспектори праці виявили 17 працівників, 15 із них працювали, у порушення чинного трудового законодавства, без належного оформлення трудових відносин.

Суб’єкт господарювання надав громадянам можливість працевлаштування у порушення окремих норм чинного Кодексу законів про працю України, а саме статей 21 – «Трудовий договір» та статі 24 –  «Укладення трудового договору». 

А також у порушення норм постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року за  №413 – «Про порядок повідомлення ДФС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

Таким чином, роботодавець допустив до роботи найманий персонал без укладення трудових договорів та без повідомлення  органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За підсумками інспекційного відвідування, суб’єкт господарювання того ж дня уклав трудові відносини на період збирання фруктів з 15 працівниками, закріпивши факти працевлаштування відповідним наказом.

Повідомлення про прийняття громадян на роботу також сформовано та подано роботодавцем до територіального органу Державної податкової служби.

Довідково: з початку  інспекційної кампанії, спрямованої на мінімізацію неофіційної праці,   інспекторами Управління  Держпраці у Чернівецькій області виявлено 224 незадекларованих  працівників.

У ході інспекційних відвідувань суб’єкти господарювання легалізували працю 83 найманих осіб.

Загалом за результатами інформаційних та інспекційних заходів, проведених фахівцями Держпраці у рамках кампанії, суб’єкти господарювання Буковини уклали трудові договори з 2 354 працівниками.

peredplata