На Буковині підприємця, в якого працювали неоформлені працівники оштрафували на 2 млн гривень

На роботодавця, який допустив масове використання не задекларованої праці, накладено фінансову санкцію у понад два мільйони гривень

Резонансний випадок масового використання не задекларованої зайнятості було виявлено керівниками та головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області у суб’єкта господарювання у Дністровському районі Чернівецької області  на початку липня: працівники масово працювали на зборі урожаю фруктів у приватному підприємствібез належного оформлення трудових відносин. 

Приватне підприємство, яке зареєстроване у Житомирській області, а свою фактичну господарську діяльність здійснює  у Дністровському районі Чернівецької області, займається вирощуванням та реалізацією фруктів.

Саме під час збору урожаю абрикосів  фахівці Держпраці виявили 37 осіб.  34 із них працювали без належного оформлення трудових відносин.

Було встановлено, що у порушення чинного трудового законодавства, роботодавець допустив до виконання роботи  працівників без належного оформлення з ними трудових договорів та без повідомлення територіальний орган Державної податкової служби про їхній найм  на роботу. 

Інспекційне відвідування посадових осіб Держпраціпроводилося у рамках інспекційної кампанії, направленої на подолання не задекларованої зайнятості у регіоні.

За результатами здійснення заходу державного нагляд (контролю), фахівці Управління підготували  відповідний акт і припис.

Роботодавця було попереджено про те, що за використання неофіційної праці найманого персоналу, йому загрожує суттєва штрафна санкція: оскільки (відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України), фактичний допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, без нарахування та сплати ЄСВ та податків, складає 10 мінімальних заробітних плат. Тобто, 60 000 гривень за кожного неоформленого працівника.

Як наслідок, суб’єкту господарювання доведеться заплатити штраф у розмірі 2 040 000 (два мільйони сорок тисяч) гривень.

Відповідну постанову про накладання фінансової  санкції винесено днями посадовими особами територіального органу Держпраці України.

 

 

peredplata