Власників “євроблях” почали карати за нерозмитнені авто: які рішення виносять суди

Як пише “Дорожній адвокат“, за керування авто, яке своєчасно не вивезли з території України, передбачений штраф 8500 гривень, який поліція виписує на місці зупинки. При повторній зупинці протягом року штраф зростає до 17 тисяч, при цьому водія позбавляють на рік права кермування строком на 1 рік з оплатним вилученням авто чи без такого. У другому випадку рішення має виносити суд.

Як зазначається, правоохоронці до закінчення пільгового періоду розмитнення рідко штрафували власників “євроблях”. Коли цей період завершився, кількість покарань для порушників різко зросла. Зараз, за даними юристів, суди переповнені такими справами й найчастіше карають водіїв штрафом у 17 тисяч і позбавленням права керування авто на рік.

Якщо водій, якого позбавили прав, сяде у вказаний в рішенні період за кермо, на нього чекатиме штраф у 20 400 гривень, повторне порушення “коштуватиме” 40 800 гривень.

Розмитнення “євроблях” в Україні в 2021 році

  • 12 травня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав закони, що спрощують процедуру розмитнення авто на єврономерах. 12 червня вони набули чинності. Згідно з новими правилами, пільгово оформити автомобіль дозволялося протягом 180 днів з моменту набрання чинності законами. З 11 листопада водіїв нерозмитнених “євроблях” почали штрафувати.
  • Нещодавно в МВС повідомили, що пільговий термін розмитнення автомобілів на єврономерах продовжуватися більше не буде.
  • За інформацією Державної фіскальної служби, на території України знаходиться близько 1,5 мільйона автомобілів на європейських номерах. За півроку пільгового періоду розмитнення таких авто до державного бюджету надійшло майже 3 млрд грн.

peredplata