Хакери “поклали” урядові ресурси. СБУ каже, що витоку персональних даних не було

У ніч на 14 січня хакери здійснили глобальну хакерську атака на сайти уряду України. Частина з них досі не працює, пише УНН.

“У зв’язку з глобальною атакою у ніч з 13 на 14 січня 2022 року офіційний сайт Міністерства освіти і науки тимчасово не працює”, — повідомили, зокрема, у Міністерстві освіти та науки, сайт якого недоступний.

За даними МОН, тривають роботи з усунення несправності, а також працює СБУ та кіберполіція.

Не працюють також сайти Міністерства закордонних справ та Міненерго, ДСНС. ЗМІ писали про те, що сайт КМУ також заблоковано, однак станом на 8:30 працював доступ до урядової сторінки. При цьому сайт “Дії” також “лежить”.

Зазначимо також, що у мережі шириться начебто заява хакерів. Вона звучить наступним чином:

“Українець! усі ваші особисті дані були завантажені у загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого”.

За інформацією пресслужби Служби безпеки України  контент сайтів не було змінено, а витоку персональних даних, за наявною інформацією, – не відбулося.

Повідомляється, що з метою недопущення поширення атаки на інші ресурси, а також щоб локалізувати технічну проблему, тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів.

Служба безпеки України та Держспецзв’язку спільно з відповідними органами державної влади займається розслідуванням інциденту та збирає цифрові докази, зазначили в СБУ.

Більшу частину постраждалих державних ресурсів вже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом, повідомили в пресслужбі.

У Держспецзв’язку, своєю чергою вказали, що мобільний застосунок “Дія” працює в штатному режимі.

“Мобільний застосунок Дія працює в штатному режимі. Дія — безпечний продукт, що не зберігає персональні дані, а лише відображає їх із реєстрів. Портал Дія відключено, як і низку інших урядових сайтів. Це необхідно для локалізації проблеми та запобігання поширення атаки на інші ресурси”, – йдеться у повідомленні.

Джерело: УНН

peredplata