Головний медик Буковини розповів, чи отримають лікарі зарплати по 20 тисяч гривень

 
 

З січня медики Буковини отримають підвищені зарплати.
Про це в ефірі каналу “Чернівецький промінь” повідомив начальник департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олег Чорний.

“Був наказ президента України, що лікарям нарахується 20 тисяч гривень, середному медичному персоналу – 13 500 гривень. Можу повідомити, що усім лікарям Чернівецької області за січень буде нараховано 20 000 гривень, усьому медичному персоналу – 13 500 гривень. Про це ми комунікуємо з керівниками лікарень та головами ОТГ впродовж останніх двох тижнів. Ця інформація вже доведена і гроші будуть нараховані”, – запевнив посадовець.

Водночас через зростання зарплат деяким медичним закладам доведеться оптимізуватися і зменшити свій штат.

“Є низка закладів, які будуть мати кредиторську заборгованість через свій штатний розпис та фінансовий план. Ця заборгованість буде погашена новим пакетом, так званим “Пакетом підтримки”. Він буде запущений у лютому і буде існувати до червня. Він і буде перекривати заборгованість закладів. Але там будуть чіткі індикатори для керівників медичних закладів та власників. І, думаю, це призведе до того, що ці заклади будуть оптимізовуватися і приводити свою штатну чисельність до своїх витрат. Це розтягуємо на пів року. А вже з літа медзаклади повноцінно вийдуть на зарплату 20 000 та 13 500 гривень для своїх працівників. І зможуть розвиватися”, – сказав Олег Чорний.

За словами Олега Чорного, підвищення зарплати також викликає і багато запитань, які потрібно обговорювати.

“Є багато питань з приводу підвищення зарплати для медиків і ми постійно комунікуємо про це з МОЗ. Наприклад, є демонтиваційна складова, що 20 тисяч гривень отримуватиме і хірург-інтерн, і кваліфікований хірург, який проводить по 3-4 операції на день. Крім того, розуміємо, що якщо будемо оптимізовувати штати медзкаладів, то нам може не вистачити персоналу на інші пакети НСЗУ. Але зараз крок за кроком усі питання вирішують і буде нарахування збільшеної зарплати для медиків у січні”, – зауважив Олег Чорний.