Тепер відомо, скільки років українські діти навчатимуться у школі

У новій редакції Закону про освіту, яку розробляє робоча група за участю представників комітету ВРУ освіти і науки, Міносвіти, експертів Академії педагогічних наук та громадських організацій, передбачається запровадження в Україні 12-річної середньої школи.

Як пише Оксана Онищенко, запровадження 12-річної школи відповідає європейській практиці. З переходом на 12-річку українські атестати про загальну середню освіту визнаватимуть у ЄС. Хоча це, звісно, не єдина причина запровадження нової структури освіти.

Свої 12 —14 років шкільного навчання різні європейські країни \”конструюють\” по-різному. На початкову освіту виділяють від 4 до 7 років, на базову — віз 3 до 6 років, на старшу школу ─ від 2 до 5 років.

Розробники проекту Закону про освіту обирали між двома варіантами : 5+4+3 роки (відповідно, початкова, середня і старша школа) та 6+3+3. Врешті-решт зупинилися на першому.

Оскільки він, як зауважує ZN.UA, видався \”менш травматичним\” і ближчим до теперішньої структури освіти. Новий закон фокусуватиме увагу на освіті протягом життя, і шкільне навчання розглядають саме у цьому контексті.

Пропонується чітко структурована шкільна система, прив\’язана до віку дитини.

peredplata