Вбивство Шеремета. День 4-5. Постійно оновлюється

Вбивство Шеремета. День 4-5. Постійно оновлюєтьсяКлючовою версією слідства щодо вбивства журналіста Павла Шеремета в центрі Києва є помста за його професійну діяльність. Про це в ефірі телеканалу \”112 Україна\” заявив генпрокурор України Юрій Луценко.

\”Ми розглядаємо всі версії, але ключовою є помста за професійну діяльність Павла\”, – сказав він.

Перевіряється також інформація про те, що начальник кримінальної поліції Вадим Троян нібито організував стеження за журналістами, високопоставленими чиновниками і керівництвом Нацполіціі, за цим фактом відкрито кримінальне провадження.

Крім того, проводиться внутрішнє розслідування щодо тих співробітників МВС, які \”злили\” відеозапис із матеріалів слідства журналістам. Луценко пообіцяв, що їх звільнять.

Як повідомлялося, 20 липня, вранці внаслідок вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Попередньо слідчі кваліфікують цю подію як умисне вбивство. У свою чергу, глава Нацполіції Хатія Деканоідзе заявила, що розслідування загибелі Шеремета буде для неї справою честі. А прокурор Києва Говда взяв під особистий контроль розслідування вбивства. Мінінформполітики має намір ініціювати створення Міжвідомчої робочої групи з розслідування загибелі журналіста Шеремета.

Очевидці розповідають, вибух стався, коли Шеремет зупинився, щоб виїхати на головну дорогу. І відзначають велику силу вибуху: \”Деталі аж сюди долетіли\”. Пізніше були оприлюднені кадри моменту вибуху автомобіля з журналістом Шереметом.

Разом з тим, Генпрокурор Луценко заявив: \”Смерть Шеремета – наслідок спрацювання вибухового пристрою. Це вбивство\”. Пізніше у МВС додали, що спрацював безоболонковий саморобний пристрій, потужністю до 600 грамів у тротиловому еквіваленті.

Трагічна загибель журналіста викликала широкий громадський резонанс. Главред \”Української правди\” зазначила: \”Це удар по всій українській журналістиці\”. В ОБСЄ закликали притягти організаторів і виконавців вбивства до відповідальності. Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс закликав провести ретельне розслідування. Президент України Порошенко висловив співчуття рідним і близьким Шеремета. Спікер Верховної Ради Парубій закликав провести невідкладне розслідування. Аналогічно, швидкого й ефективного розслідування зажадав прем\’єр Гройсман. Також свої співчуття близьким журналіста висловив секретар РНБО Турчинов. Президент ПАРЄ Аграмунт назвав вбивство \”атакою на свободу ЗМІ\”. А білоруський опозиціонер Статкевич заявив, що \”це був теракт насамперед проти Білорусі, а не України\”. Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова спробувала використовувати вбивство Шеремета в пропагандистських цілях, на що отримала емоційну відповідь від російського письменника Шендеровича: \”От же ж безсоромна бл#дь!\”. Свої співчуття і побажання про якнайшвидше розслідування справи висловили посольство США і представництво ЄС в Україні. А деякі українські політики застерегли колег від використання трагедії в політичних цілях.

У ході наради керівників силових відомств України з главою держави була створена спеціальна оперативна група для розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета на чолі з главою Нацполіції Хатією Деканоідзе. До розслідування Україна попросила приєднатися експертів ФБР і Europol. Зокрема, СБУ буде працювати над версією, що метою вбивства Шеремета була дестабілізація ситуації в Україні.

У свою чергу Генпрокурор Луценко запропонував використовувати рамки металошукачів на всіх масових акціях: \”Убивство Шеремета може дійсно бути частиною якогось великого плану\”. Порошенко закликав правоохоронців провести розслідування якомога прозоріше й оперативніше: \”Прошу не виключати жодної версії. Ми не дамо нікому відкрити другий фронт всередині країни\”. Також глава держави доручив надати охорону керівнику-засновнику \”Української правди\” Олені Притули.

За словами радника голови СБУ Юрія Тандіта в справі про вбивство Шеремета розглядаються шість версій.

Вчора, 23 липня, Павла Шеремета поховали в Мінську.

Павло Шеремет – уродженець Білорусі. Він працював на телебаченні в Білорусі і Росії, в 1990-2000-х роках – завідувач білоруським бюро, а також керівник відділу спеціальних інформаційних проектів ОРТ, потім – \”Першого каналу\”. Протягом останніх п\’яти років жив у Києві, працював в інтернет-виданні \”Українська правда\”, був ведучим на радіо \”Вести\”. Також, Шеремет був одним із засновників \”Білоруського партизана\”.

У липні 1997 року, під час зйомки репортажу про ситуацію на білорусько-литовському кордоні, був заарештований співробітниками силових структур Білорусі за звинуваченням нібито в незаконному перетині державного кордону, в отриманні грошей від закордонних спецслужб і в незаконній журналістської діяльності. Був засуджений до двох років позбавлення волі умовно і до одного року іспитового строку, провівши у в\’язниці в цілому три місяці.

ххх

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:

Відправлений у відставку одіозний генерал Паскал повертається
Цікавий поворот у справі розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. Люстрований і відправлений у відставку заступник начальника Національної поліції Василь Паскал відкликається з відставки генпрокурором України Юрієм Луценком і міністром МВС Арсеном Аваковим для того, щоб очолити слідчу групу у справі вбивства Павла Шеремета.
Ті, хто сподівався, що справою вбивства Павла Шеремета займуться слідчі СБУ – вважали, що ця справа належить саме їх компетенції – помилилися у своїх прогнозах. Слідство цієї резонансної справи контролюватиме не СБУ, не ГПУ, а НПУ.
Що цікаво: правоохоронні і слідчі органи України реформовано, люстровано й очищено від накипу старого режиму. Однак без старих і скомпрометованих кадрів, зокрема таких як генерал Василь Паскал, українським слідчим, як бачимо, не впоратись.
Нагадаю! Генерал Василь Паскал відомий тим, що призначив на роль вбивць Олеся Бузини Андрія Медведька і Дениса Поліщука. Вбивство Олеся Бузини не розслідуване, справа зависла. Аналогічним чином була заарештована і Віта Заверуха, чия вина також не доведена.
Василь Паскал став добре відомим українським активістам під час мітингу біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року. Багатьом впав в око бритоголовий кремезний чоловік в цивільному позаду шеренг спецпризначенців, яким він віддавав наказ кидати в мітингувальників димові шашки. Це в той день коли біля ВР вибухнула граната і десятки активістів були побиті і арештовані.
Не слід забувати і того що в розпал Революції Гідності генерал Паскал контролював відстеження і викрадення активістів Майдану.
Отже, як бачимо, все повертається на круги своя.
На якому етапі зараз знаходиться розслідування вбивства Павла Шеремета:
У понеділок Юрій Луценко заслухає висновки експертів ФБР щодо вибухівки і аналізу відео, а також заслухає звіт двох слідчих ГПУ. Після цього справавбивства Павла Шеремета буде передана в руки генерала Паскала.
Що очікувати: призначення вбивць, чи справді професійного розслідування?
Зрозуміло одне! Василю Паскалу дають, так би мовити, шанс себе реабілітувати і повернутись на попередню посаду в НПУ…, а можливо й на підвищення.

peredplata