У США заявили, що змусять Росію піти на переговори з Україною: Кремлю доведеться зробити вибір

Білий дім розкрив подробиці. Влада США планує залучити Росію до переговорів на умовах України до кінця 2024 року.

Про це заявив перший заступник помічника президента США з питань національної безпеки Джон Файнер під час Безпекового форуму в Аспені. За його словами, якщо Росія не піде на переговори на українських умовах, Україна отримає ще більшу підтримку від США та Європи.

Помічник Байдена: ми поставимо Росію в умови вибору

Джон Файнер відповів на запитання журналіста щодо війни Росії в Україні, а також ймовірності мирних переговорів щодо її завершення. “Наприкінці наступного року ми б хотіли, щоб українці опинилися в такому становищі, в якому Росії доведеться ухвалювати рішення: або сісти за стіл переговорів на прийнятних для Києва умовах і на основі Статуту ООН, який зміцнює суверенітет і територіальну цілісність усієї України, або їм доведеться мати справу з сильнішою Україною, яку підтримує сильніша промисловість у США, Європі та самій Україні”, — сказав Файнер.

Представник Білого дому зазначив, що саме перед цією “дилемою” влада США хотіла б поставити російське керівництво. За його словами, для цього після 2024 року США збільшать виробництво своєї військово-промислової бази. Крім того, він додав, що США вже працюють з українцями над збільшенням їхньої військової промисловості, у тому числі на конференції цього тижня у Вашингтоні. При цьому, Джон Файнер не підтримав удари української армії по російських територіях і запевнив, що влада США не координує такі обстріли.

Україна і США підписали меморандум про спільне виробництво зброї

Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними. Це відбулось на конференції оборонних індустрій у Вашингтоні, повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Він зазначив, що в рамках Меморандуму, в Україні мають бути побудовані виробничі потужності задля забезпечення ЗСУ необхідною зброєю у сферах протиповітряної оборони, виробництві критично важливих боєприпасів, а також ремонті й технічному обслуговуванні.

“Документ передбачає, що Україна отримає потужності, які необхідні для успіху на полі бою в найближчій перспективі, а в довгостроковій перспективі сприятимуть економічному відновленню та зміцненню обороноздатності”, — зазначив Єрмак.

Олена Ковальська

Джерело: Експрес

peredplata