За матеріалами СБУ засуджено ще двох колаборантів з Херсонщини

 
Шевченківський районний суд Чернівців визнав беззаперечними зібрані Службою безпеки докази вини ще двох колаборантів, які добровільно допомагали окупаційній владі на тимчасово захопленій території Херсонщини.
Зокрема, на бік ворога перейшла староста села Томина Балка Білозерської селищної громади. Чиновниця під час окупації захотіла зберегти владне крісло, тому швидко «перевзулась» і всіляко допомагала новим «господарям» завоювати прихильність односельців. За це і отримала посаду «заступника глави» фейкової «Білозерської районної адміністрації».
Після деокупації фігурантка, аби уникнути відповідальності, втекла на тимчасово непідконтрольну Україні територію. Проте співробітники СБУ задокументували її протизаконну діяльність, а суд виніс вирок за ч.2 ст. 111 (державна зрада) і ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Зловмисниці доведеться провести за ґратами 15 років. Також на 10 років її позбавлено права займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.
А от директора приватного фермерського господарства із Генічеського району за колабораційну діяльність засуджено до 9 років позбавлення волі.
Цей уродженець Волині свого часу переїхав до села Подове і заснував там фермерське господарство з вирощування овочів.
Після повномасштабного вторгнення рф на територію України та захоплення окупантами частини Херсонської області фермер одразу «перефарбувався» і добровільно почав агітувати своїх земляків брати активну участь у псевдореферендумі. Зокрема, у відеоінтерв’ю зрадник закликав херсонців зробити «правильний вибір» і проголосувати за приєднання до росії. За лояльність пропонував односельцям по 10 000 рублів від окупаційної влади, а тих, хто має проукраїнську позицію, попереджав про ймовірні «наслідки».
Наразі співробітники СБУ проводять комплексні заходи для притягнення зловмисників до відповідальності.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБ України в Чернівецькій області за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.

peredplata