Де в Україні найбільше непридатних для армії: НАЗК повідомило про “аномальні” регіони

Зібрана інформація може бути індикаторами наявності корупційних ризиків у діяльності ВЛК.

Для проведення комплексного дослідження корупційних ризиків співробітники НАЗК систематизували інформацію щодо постанов військово-лікарських комісій (ВЛК) в Україні та виявили два регіони з великим відсотком осіб, визнаних непридатними для служби. Пише ТСН. 

Про це в п’ятницю, 12 січня, повідомили у пресслужбі НАЗК.

Зокрема, у Полтавській області 20% тих, хто проходив ВЛК, були визнані непридатними до служби. У місті Києві показник трохи менший — 18%.

У більшості регіонів України цей показник коливається в межах 5-10 відсотків. Найменше непридатних до служби виявили під час проходження комісій у Харківській області — всього 2%.

У самому місті Києві найбільше непридатних виявили у ВЛК Голосіївського району — аж 40%. У більшості інших районів столиці цей показник коливається в межах 15-20%. Найменше непридатних виявили у Деснянському (11%) та Оболонському (5%) районах Києва.

Також фахівці НАЗК опублікували перелік із п’яти найчастіше застосовуваних статей “Розкладу хвороб та фізичних вад, що визначають ступінь придатності особи до військової служби та виключення її з військового обліку”.

Серед них було дві нових: 2022 року — хвороби хребта, а 2023 року — хвороби, пов’язані з ВІЛ.

У НАЗК вважають, що зібрана інформація може бути індикаторами наявності корупційних ризиків у діяльності ВЛК територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Водночас у відомстві наголосили, що ці дані ще не свідчать про незаконність усіх винесених постанов про непридатність/обмежену придатність осіб до військової служби.

“Перевірку фактичних даних, що підтверджують можливе вчинення кримінальних правопорушень, здійснюють  органи досудового розслідування”, – нагадали в НАЗК.

Нагадаємо,  голова НАЗК Олександр Новіков раніше заявив, що регулювання роботи військово-лікарських комісій є недосконалим, а збільшення їхньої кількості вдвічі лише збільшить удвічі корупцію. 

peredplata