Відомо про 54 українських полонених, розстріляних росіянами, відкрито 27 кримінальних проваджень – Офіс генпрокурора

В генпрокуратурі закликають не озвучувати передчасно імена загиблих, допоки йде слідство
 

Українське слідство розслідує кожен випадок з березня 2022 року

Наразі Офіс генерального прокурора знає про 54 факти вбивства українських захисників, які потрапили в полон до окупантів. За фактами розстрілу відкрито 27 кримінальних проваджень. Кожен випадок документується та розслідується.

Про це заявив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Бєлоусов. Його слова цитує пресслужба генпрокуратури в Telegram.

Бєлоусов закликав пам’ятати про близьких, але не озвучувати передчасно імена загиблих. Допоки тривають слідчі дії, це може нашкодити процесу. 

Так він прокоментував відео, яке опублікували в соцмережах 7 квітня. Вже підтверджено, що на них ворог розстрілює українських оборонців. Злочин мав місце біля Кринок, що на Херсонщині. Втім, деталі ще уточнюються та перевіряються. 

“По цьому факту (розстрілу – ред.) і попередніх ми відпрацьовуємо також командування, яке несе відповідальність за такі дії. Йдеться не лише про командирів підрозділів, а й про найвище військово-політичне керівництво. Тому що це – не поодинокий випадок, а свідчення політики РФ”, – зазначив Бєлоусов.

За даними Офісу генпрокурора, випадки страт українських військовополонених фіксуються з березня 2022 року. Не так давно вже виніс вирок першому російському військовому за розстріл бійця ЗСУ на Чернігівщині. Розслідування ускладнює той факт, що у прокурорів та слідчих, як правило, фізично немає доступу до місця злочину або можливості оглянути тіло.

“Але ця робота ведеться. Україна має унікальний досвід документування злочинів, навіть не маючи доступу до території. ОГП працює з Міжнародним кримінальним судом, Моніторинговою місією ООН, розвідувальними органами та неурядовими організаціями, які також збирають інформацію”, – резюмував Бєлоусов. 

Черговий випадок розстрілу українських полонених: деталі

Нагадаємо, 7 квітня в інтернеті з’явилося відео, як російські окупанти знову розстрілюють українських бійців. При цьому злочин стався не під час бойового зіткнення: ворог убивав беззбройних полонених, які вже здалися та не чинили опір. Точну кількість страчених росіянами українців сказати важко, але, ймовірно, їх було щонайменше четверо.

Судячи з усього, відео зняте під Кринками, що в Херсонській області. Там тривають важкі бої. 

Зазначимо, що це вже далеко не перший подібний злочин військ РФ. Раніше неодноразові випадки страт полонених фіксувалися на Бахмутському напрямку. Міжнародне правосуддя кваліфікує такі дії як військові злочини, які не мають строку давності. Тобто карати за них можна та треба навіть через багато десятиліть. Приміром, деяких нацистських злочинців судили, коли їм вже було по 80-90 років.

peredplata