Скільки ж можна “товкти воду в ступі”? у Люксембурзі засідали міністри закордонних справ країн ЄС.

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя: 
-Сьогодні у Люксембурзі засідали міністри закордонних справ країн ЄС…
Як багато пусто-порожніх слів і заяв сьогодні там прозвучало. Складається враження, що міністри змагаються у своїй риториці: хто скаже найбільш гостру і дошкульну фразу. Усі підтримали і схвалили рішення Конгресу США виділити Україні понад 60 млрд доларів, але зазначили, що “не слід на цьому Євросоюзу розслаблятись”. Так не розслаблятесь! Дайте Україні негайно бодай 7 систем ППО “Patriot” і обіцяний ще з минулого року мільйон снарядів для української артилерії. Скільки ж можна “товкти воду в ступі”?
Німеччина ще на початку цього місяця пообіцяла доставити Києву третю батарею “Patriot”. “Кожна додаткова система протиповітряної оборони рятує життя в Україні”, – заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. “Ми терміново звертаємося до всіх ще раз переглянути свої запаси”.
А “головний” дипломат ЄС Жозеп Боррель сказав: “Ми просили всі країни-члени зробити все можливе, щоб збільшити потенціал протиповітряної оборони України”.
Байба Браже, нова міністр закордонних справ Латвії, сказала: “Як європейці, ми повинні активізуватися, ми не можемо розслаблятися, навіть незважаючи на те, що США прийняли пакет допомоги”.
Її литовський колега Габріеліус Ландсбергіс зробив подібну заяву, описуючи довго відкладене схвалення Палатою представників США пакету в суботу. “Ми ухилилися від історичної кулі, але, на жаль, на шляху ще багато куль. Тому ми можемо радіти сьогодні, але ми повинні бути готові до битви, яка настане завтра”, – сказав він. “Ми маємо продовжувати говорити про те, як ми будемо допомагати Україні далі”.
***
Та як допомагати? Брати і надсилати Україні потрібну зброю!
“Системи “Patriot” можна називати ППО тільки тоді, коли вони працюють і рятують життя, а не стоять нерухомо десь на базах зберігання”, – написав у неділю президент України Володимир Зеленський.

peredplata

Залишити відповідь