На Буковині затримали експосадовця районного ТЦК, який за 5000 доларів проводив через кордон до Румунії

На Буковині затримали експосадовця районного ТЦК, який за 5000 доларів проводив через кордон до Румунії

«Клієнтів» збирали у визначеному місці поблизу кордону і потім лісосмугою проводили поза офіційними пунктами пропуску.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області та слідчі слідчого управління поліції в Чернівецькій області затримали одного з учасників схеми. Відповідної до неї охочих виїхати підшукували серед жителів Чернівецької області. Надалі подробиці щодо дати, часу та місця перетину обговорювали безпосередньо з клієнтами в приватному спілкуванні та онлайн. Узгодивши деталі, надсилали координати та відповідну інформацію. За послуги з незаконного перетину кордону брали по 5000 доларів з особи.

Після зустрічі клієнтів переводили через державний кордон до Румунії. Перехід проходив лісосмугами поза офіційними пунктами пропуску.

35-річного мешканця Чернівецького району правоохоронці затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання коштів за «послугу провідника». Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення понад 242 тис. грн застави. Проводяться подальші слідчі дії для встановлення усіх осіб, причетних до функціонування схеми.

Заходи з викриття проводилися спільно з УСБУ в Чернівецькій області під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратури. 

За незаконне переправлення осіб через державний кордон України може загрожувати позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років.

Джерело: Національна поліція України

МВС України

Поліція Чернівецької області

peredplata

Залишити відповідь