Адвокати Мунтяна просили суд дозволити чиновнику спілкуватись із Маковецькою.

Сторона захисту голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна, якого підозрюють в отриманні хабаря, просила суд дозволити посадовцеві спілкуватися із його першим заступником Інгою Маковецькою.

Проте суддя Вищого антикорупційного суду залишила без змін клопотання про зміну запобіжного заходу чиновникові, пише прес-служба ВАС.

 

Зазначається, що клопотання надійшло від адвоката, однак, за твердженням прокурора, адвокат подав клопотання раніше, ніж це передбачено КПК (30 днів).

“10 червня 2020 року до ВАКС надійшло клопотання від адвоката голови Чернівецької облради щодо зміни запобіжного заходу. Сторона захисту просила надати дозвіл підозрюваному спілкуватися із своєю першою заступницею щодо питань, які знаходяться на розгляді Чернівецької обласної ради та відповідних комісій, окрім питання, пов’язаного із предметом даного кримінального провадження. Адвокат зазначив, що більшість свідків, із якими чиновнику суд заборонив спілкуватися, є діючими депутатами та працівниками Чернівецької облради. Підозрюваний також є депутатом облради і його повноваження не припинені”, – йдеться у повідомленні прес-служби суду.

“Під час засідання слідча суддя встановила, що 1 червня 2020 року ВАКС продовжив підозрюваному строк дії обов’язків на 2 місяці. Відповідно до ч. 5 ст. 201 КПК України, суд має право залишити без розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу, яке подали раніше 30 днів із дня постановлення попередньої ухвали про застосування, зміну або відмову у зміні такого заходу, або ж, якщо у клопотанні не зазначені нові обставини справи, що не розглядалися слідчим суддею раніше”, – повідомляє прес-служба.

Також зазначається, що адвокат підозрюваного не дотримав вимог кримінального процесуального закону щодо часового проміжку, після збігу якого можливий повторний розгляд клопотання про зміну запобіжного заходу.

“До того ж, прокуророві не вручили копії заявленого клопотання про зміну запобіжного заходу та матеріалів, як того вимагає Кримінальний процесуальний кодекс України”, – повідомили у ВАС.

Як відомо, Іванові Мунтяну, якого підозрюють в отриманні неправомірної вигоди розміром 180 тисяч доларів, суд, окрім призначеної застави в 10 мільйонів гривень, заборонив спілкуватися із підозрюваним у цій справі бізнесменом Юрієм Кушніром, а також рядом свідків, серед яких – депутати обласної ради і перша заступниця голови Чернівецької облради Інга Маковецька.

У лютому цього року Мунтян у коментарі журналістам molbuk.ua повідомив, що утримується від спілкування з Маковецькою.

Нагадаємо, Інга Маковецька виконує обов’язки голови Чернівецької облради на період відсторонення Мунтяна від посади.