Ув’язнені ошукали потерпілих через Інтернет майже на 20 тисяч

Прокуратурою Чернівецької області скеровано до суду обвинувальний акт відносно трьох ув’язнених у вчиненні ними кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, організованою групою).

Досудовим розслідування встановлено, що група осіб, будучи ув’язненими у ДУ «Чернівецький слідчий ізолятор», з липня по грудень 2019 року за допомогою різних сім-карток та мобільного пристрою, під’єднавши його до мережі Інтернет, відшукали фотознімки неіснуючих у них в наявності товарів та завантажили їх на мобільний телефон.

Після чого, ув’язнені зареєстрували на вебресурсі «olx.ua» різні облікові записи та, використовуючи завантажені на телефон фотознімки товарів, створили і розмістили неправдиві оголошення про продаж неіснуючих у них товарів, видаючи їх за свою власність. Далі особи, бажаючі придбати той чи інший товар, перераховували на вказані учасниками організованої групи номери карткових рахунків суми грошових коштів як передоплату.

Вказані особи шляхом шахрайства ошукали потерпілих на суму понад 19 тис грн.

Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Пресслужба прокуратури Чернівецької області.

Новини Партнерів