НА БУКОВИНІ ЗАТРИМАНО ІНОЗЕМЦЯ ТА ВИЯВЛЕНО КНИГИ ДАТОВАНІ XIX СТОЛІТТЯМ

На кордоні з Молдовою прикордонники Чернівецького загону затримали іноземця, а в пункті пропуску «Прубне» спільно з митниками виявили старовинні книги та тютюнові вироби.

Так, вчора, 30 вересня, завдяки швидкому обміну інформацією з молдовськими колегами вдалося затримати громадянина Молдови. Чоловіка українські прикордонники виявили посеред ночі за допомогою тепловізора. Іноземець вже рухався територією України коли його виявила група реагування відділу «Сокиряни». Варто сказати, що в іноземця жодних документів при собі не було.

Ще двох правопорушників, що намагалися приховано провезти старовинну літературу та тютюнові вироби виявили прикордонники та митники в пункті пропуску «Порубне», що на кордоні з Румунією.

Одного з буковинців, який провозив старовинні книги, працівникам пункту пропуску допомогли виявити співробітники СБУ, які надали випереджувальну інформацію. В результаті чого вдалось уникнути незаконного вивозу двох книг 1854 та 1896 років видання, а саме «ОТКРОВЕНИЕ АНГЕЛЬСКОЕ СВЯТОМУ МАКАРІЮ» та «ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧЕНИЕ ФИЛАРЕТА МИТРОПОЛИТА МОСКОВСКОГО». Обидві книги 44-річний чоловік приховав у своєму мерседесі.

Предмети, які, можливо, становлять культурно-історичну цінність вилучено. Триває експертиза.

Іншого поціновувача прихованої контрабанди в цьому ж пункті пропуску спільно-оглядова група виявила згодом. Ним виявився 45-річний чоловік, який покидаючи Україну автомобілем «Mercedes», прихопив із собою 58 пачок сигарет марки «Гламур». Останні буковинець приховав в конструктивних особливостях транспортного засобу, а саме під переднім сидінням пасажира. За незаконний провіз тютюнових виробів чоловіка позбавили транспортного засобу, який було оцінено в 60 тисяч гривень. Іншого поціновувача прихованої контрабанди в цьому ж пункті пропуску спільно-оглядова група виявила згодом. Ним виявився 45-річний чоловік, який покидаючи Україну автомобілем «Mercedes», прихопив із собою 58 пачок сигарет марки «Гламур». Останні буковинець приховав в конструктивних особливостях транспортного засобу, а саме під переднім сидінням пасажира. За незаконний провіз тютюнових виробів чоловіка позбавили транспортного засобу, який було оцінено в 60 тисяч гривень.

 

Пресслужба Чернівецького прикордонного загону.