На Буковині судитимуть екс посадовця та провідного інженера лісгоспу за вирубку понад 800 дерев у заповідній зоні

Понад 3 млн грн збитків від незаконної рубки на території  природно-заповідного фонду – судитимуть колишнього посадовця та провідного інженера лісгоспу – Чернівецька обласна прокуратура.

Чернівецькою обласною прокуратурою затверджено та передано до суду обвинувальні  акти стосовно колишнього головного лісничого та провідного інженера одного з лісових господарств Вижницького району, за фактами перевищення службових повноважень та службової недбалості (ч.  3 ст. 365, ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними  слідства, у 2020 році, провідний інженер лісгоспу проявив службову недбалість та здійснив відведення ділянок в лісосіку, а головний лісничий, який фактично виконував обв’язки керівника лісового господарства, перевищив свої повноваження та надав дозвіл на здійснення лісовідновної рубки на території заказника місцевого значення «Зубровиця», що заборонено законом.

На території заповідного фонду було незаконно зрубано понад 800 дерев. Збитки, завдані навколишньому природному середовищу, сягають понад 3 млн грн.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, за оперативного супроводу  УСБУ в Чернівецькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.