Генштаб розглядає можливість добровільного призову без участі ТЦК — заява

Українські військовослужбовці (Фото:senivpetro/freepik)

Генеральний штаб ЗСУ розглянув пропозиції щодо змін до порядку проведення призову без участі ТЦК. Про це повідомив Генштаб у Facebook у четвер, 1 серпня.

Як сказано в повідомленні, ці зміни дозволять командирам військових частин призивати військовозобов’язаних, які бажають проходити військову службу, без участі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Впровадження цих змін дозволить:
  • спростити механізм залучення громадян на військову службу по мобілізації;
  • командирам військових частин підібрати та призвати на військову службу мотивованих бійців;
  • військовозобов’язаним вибирати вакантні посади у військових частинах, зокрема за спорідненим цивільним фахом або навичками;
  • зменшити ризики для громадян бути призваними через ТЦК та СП до інших військових частин (не за власним вибором).

Мобілізація в Україні та оновлення даних після 16 липня: що відомо

З 16 липня в Україні закінчився термін, який був відведений військовозобов’язаним, призовникам і резервістам на оновлення своїх військово-облікових даних.

Напередодні цього дедлайну біля територіальних центрів комплектування (ТЦК) і Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у різних містах України утворилися довжелезні черги.

18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, в якому і було передбачено граничний термін оновлення даних до 16 липня.

 
Інфографіка: NV
Фото: Інфографіка: NV

Тоді ж в Україні запустили застосунок Резерв+, у якому можна оновити облікові дані, як і в ТЦК та СП. У додатку Резерв+ доступний QR-код, який є випискою з реєстру Оберіг. Це електронний військово-обліковий документ, який має таку саму юридичну силу, як і паперовий. QR-код можна пред’явити для перевірки замість приписного посвідчення чи військового квитка. Електронний військовий квиток дійсний і при виїзді за кордон.

 
 

Ті, хто не оновив вчасно свої дані, можуть отримати адміністративний штраф.

Розміри штрафів за порушення правил військового обліку (ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:) у воєнний час: від 17 000 до 25 500 грн.

Штрафи за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (ст. 210−1) у воєнний час: для громадян — від 17 000 до 25 500 грн, для посадових та юридичних осіб — від 34 000 до 59 000 грн.

peredplata