Намагаючись заробити онлайн та отримати грошову допомогу в інтернеті, у пастку до шахраїв, потрапили четверо жителів Чернівецького району. За фактами вчинення злочинів щодо буковинців співробітники поліції розпочали кримінальні провадження.
Учора, 16 листопада, до Чернівецького районного управління поліції із заявою про шахрайство звернувся 30-річний житель обласного центру. Чоловік розповів поліцейським, що втратив заощадження під приводом отримання прибутку в мережі Інтернет. Буковинець перерахував на картковий рахунок нібито роботодавця 88 500 гривень, після чого його заблокували.
Ще однією жертвою подібної афери стала 31-річна чернівчанка. У одному із месенджерів, жінка отримала від невідомої особи повідомлення з пропозицією додаткового заробітку в інтернеті. Однією із умов роботи було те, що буковинка має переказати свої кошти для того, щоб вивести заробіток. Заявниця самостійно перерахувала 5 тисяч гривень незнайомцю, однак невдовзі зрозуміла, що стала жертвою шахраїв.
Також до поліцейських звернулася 36-річна жителька обласного центру. Заявниця розповіла, що на одній із інтернет-платформ знайшла оголошення про можливість отримання грошової допомоги. Чернівчанка перейшла за посиланням та ввела конфіденційні дані її банківського рахунку. У подальшому з її картки зникло 11 200 гривень.
40-річна жителька села Череш Чернівецького району розповіла правоохоронцям, що виявила на своїй банківський картці відсутність майже 17 тисяч гривень. Зі слів потерпілої, кошти були перераховані на невідомий рахунок.
За цими фактами поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі проводяться досудові розслідування.
Буковинські поліцейські вкотре закликають громадян не довіряти оголошенням про «легкий» прибуток в соцмережах. Ставтесь максимально уважно та критично до будь-яких пропозицій додаткового заробітку в мережі Інтернет – ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів!
Також правоохоронці звертаються до громадян з проханням довіряти інформації про соціальні виплати тільки з офіційних сайтів установ і організацій. Закликаємо: будьте уважними та обачними, не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків.
Якщо ви все ж таки потрапили до пастки аферистів — одразу телефонуйте на спецлінію «102».
Джерело: Відділ комунікації поліції Чернівецької області