Коли дощові краплі покидають хмару, вони створюють невеличку кількість енергії. Її можливо «спіймати» і перетворити на електроенергію. Процес можна розглянути як мініатюрну версію гідроелектростанції. В ній використовується кінетична сила руху води для генерації електроенергії. Деякі вчені вважають, що енергія, отримана завдяки дощу, може стати джерелом чистим та стійким її видом. Впровадження технології – складний процес над яким вчені працювали довгий час.
Дослідження вчених-енергетиків
Проведені дослідження показали, що пристрій під назвою трибоелектричний наногенератор, котрий бере в роботу контактну електризацію між твердим тілом та рідиною, успішно накопичує електроенергію від дощових крапель. Технологія ефективно збирає енергію і від хвиль:
- Морських
- океанічних водойм.
Вона успішно показує себе і в інших формах трибоелектричної генерації між твердими тілами та рідинами. Подібної енергії вистачить, щоб живити невелике місто і всі його пристрої. Тож якби ваше місто існувало завдяки TENG, ви б могли працювати, а також грати в Vip Казино онлайн.
TENG розроблявся для збирання енергії від дощових крапель (D-TENG). Він має деякі технічні обмеження, котрі стосуються об’єднання кількох панелей разом. Це негативно позначається на загальній потужності.
Останні дослідження, котрі описані в статті журналу «iEnergy», демонструють, як панелі D-TENG здійснюють збір енергії від дощових крапель. Вони виявляються ефективнішими навіть за сонячні панелі. Це значно розширює можливості людини.
Принцип роботи D-TENG
Коли краплі дощу падають на поверхню панелі відбувається вироблення та накопичення енергії дощу (процес трибоелектрикації). Крапля на поверхні панелі стає позитивно зарядженою, а поверхня FEP – негативно. Загалом процес доволі складний і тривалий, та він повністю урівноважений, що надає змогу спеціалістам дістати достатньо велику кількість енергії.
Щоб показати успіх, звичайний D-TENG вирішили порівняти із генератором мостової матриці. Вчені порівняли продуктивність генераторів з субелектродами різних розмірів. Звернули увагу на товщину панелей, щоб побачити чи це мало вплив на втрату потужності. Як показали дослідження, збільшення масивності поверхні FEP призводить до зменшення ємності зв’язку при тій самій щільності поверхневого заряду. Це може покращити ефективність генератора мостової матриці.
Дощова енергія може досягти рівня 200 Вт на метр квадратний панелі. Це демонструє сильні сторони збору енергії саме дощу, особливо якщо збір іде на великій площі.
Сучасний світ веде активну пропаганду всього чистого і екологічного. Енергія дощу, сонця, вітру ті ін. зовсім скоро стануть найліпшими помічниками людини.