Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук нагадав голові депутатської групи “Платформа за життя та мир” у парламенті Юрій Бойку, який підня тези пропаганди РФ про “радикалів”, хто насправді відповідальний за насильство в Україні.
Джерело: Стефанчук у Facebook
Пряма мова: “Не можна говорити про заборону ходити в церкву, не згадуючи про знищені рашистами понад 500 храмів різних конфесій.
Не можна говорити про наругу над памʼятниками, не згадуючи прострілену російськими мародерами голову памʼятника Шевченка у Бородянці.
Ну і взагалі, не можна говорити про будь-яке насильство над людьми, не згадуючи Путіна — єдиного, хто винен у всьому цьому”.
Деталі: Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк заявила в свою чергу, що парламент може на погоджувальній раді розглянути заяви Бойка, які повторюють російську пропаганду.
“Питання єдності – це запорука майбутнього України. Тому, звісно, коли ми бачимо такі експресивні заяви, це свідчення одне тільки є, що деякі політичні сили почули запах виборів. І це дуже, як на мене, є ганебно… Вони потребують політичної адекватної відповіді. Думаю, що ми на погоджувальній Раді парламенту це теж будемо розглядати – перше. А друге – звісно, кожен із нас як громадянин дасть цьому оцінку”, – цитує Кондратюк “Радіо Свобода“.
Що передувало: Голова депутатської групи “Платформа за життя та мир” у парламенті, створеної з колишніх членів ОПЗЖ, колишній міністр та віцепрем’єр за президентства Віктора Януковича Юрій Бойко опублікував заяву з проросійськими тезами про нібито “радикалів” і “заборону говорити рідною мовою” в Україні.
Довідково: ОПЗЖ (“Опозиційна платформа – За життя”) – заборонена в Україні проросійська політична партія, що діяла в 1999-2022 роках. Очільниками партії були Юрій Бойко, Вадим Рабінович, кум правителя РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук та Сергій Льовочкін, членом партії був також Нестор Шуфрич. У 2022 році діяльність ОПЗЖ була заборонена.
Підозрюваний у державній зраді Медведчук був затриманий СБУ в 2022 році, позбавлений українського громадянства, та згодом переданий Росії в обмін на українських захисників Маріуполя, зокрема, бійців “Азова”.
Шуфричу в 2023 році вручили підозру в державній зраді. Він перебуває під вартою.
Як писав рух “Чесно”, керівництво партії “Слуга народу” – Давид Арахамія та Олена Шуляк та ще майже 70 парламентарів відмовилися підписати звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, у якому пропонувалося винести на голосування ініціативу про позбавлення повноважень депутатів від ОПЗЖ. Противником цієї ініціативи також стала фракція “Батьківщина”, практично в повному складі.
Представники партії “Слуга народу” та керівництва Верховної Ради нерідко заявляють, що нардепи від ОПЗЖ є “корисними”, оскільки нерідко дають голоси в ситуації, коли монобільшості бракує своїх.
Нагадаємо: Як писала “Українська правда”, за замірами соціологів, після трьох років повномасштабної війни нова умовна “Партія регіонів” досі може розгорнути діяльність на електоральному полі об’ємом у 20-30%.