Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Фон дер Ляєн: Країни світу “шикуються в чергу” для співпраці з Європою на тлі торговельної війни Трампа
Таку інформацію озвучила президент Європейської комісії Урсула Фон дер Ляєн в ексклюзивному коментарі видання POLITOCO:
Країни усього світу готові працювати з надійними торговими партнерами в Європі після того, як загальні торговельні тарифи президента США Дональда Трампа перевернули світові ринки, заявила виданню POLITICO президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
“У все більш непередбачуваному глобальному середовищі країни шикуються в чергу, щоб співпрацювати з нами”, — говорить президент Комісії, не згадуючи тут ні Трампа, ні США.
Останніми тижнями вона спілкувалася з лідерами Ісландії, Нової Зеландії, Малайзії, Філіппін, Канади, Індії та Об’єднаних Арабських Еміратів, які шукають “сильних, надійних партнерів”.
Глобальний порядок “зміщується глибше, ніж будь-коли після закінчення холодної війни”, додала фон дер Ляєн.
Трамп оголосив про взаємні тарифи 2 квітня — вдаривши по ЄС 20-відсотковим збором, а більшій частині решти світу — базовим тарифом у 10 відсотків. Коли через тиждень фінансові ринки повалилися, Трамп призупинив дію вищих тарифів на 90 днів, щоб відкрити шлях для переговорів щодо торгової угоди.
У випадку ЄС він все ще сплачує цю 10-відсоткову ставку, а також 25 відсотків стягує з ЄС на експорт сталі, алюмінію та автомобілів, тоді як США та Китай вдарили один одного тризначними тарифами. Якщо Трамп знову запровадить ці взаємні тарифи, світова торгівля товарами може скоротитися на 1,5 відсотка цього року, причому найбільше постраждає Північна Америка (Канада, Мексика і самі США) прогнозує Світова організація торгівлі.
Фон дер Ляєн протиставляє цю нестабільність, підкреслюючи стійкість Європи.
“Це про щось говорить. Посеред хаосу Європа твердо стоїть, спираючись на традиційні цінності і порядок”, – сказала фон дер Ляєн.
Поки Європа прагне укласти нові торговельні угоди, включаючи довго відкладану угоду з торговим блоком південноамериканських країн Mercosur (Аргентина, Болівія, Бразилія, Парагвай, Уругвай ).
Тим часом високопоставлені посадовці ЄС — яких Трамп систематично уникав на користь національних лідерів — нарощують дипломатичні контакти, і, як повідомляється, фон дер Ляєн планує поїздку до Китаю, щоб зустрітися з президентом Сі Цзіньпіном.