Із початку року на Буковині усиновили 6 дітей, а над 33 дітьми встановлено опіку та піклування

Відбулося третє засідання Координаційної ради із забезпечення права дитини на зростання в сімейному оточенні у Чернівецькій області. За участю голови Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірини Тулякової та заступника начальника Чернівецької ОВА Романа Греби члени Координаційної ради обговорили регіональний план заходів Чернівецької Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки. ЇЇ основна мета – розвиток сімейних форм виховання, що відповідає міжнародним стандартам захисту прав дитини, та скорочення практики інституційного догляду.
 
«Розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є ключовим напрямом державної політики у сфері захисту дитинства. Сімейні форми виховання сприяють соціальній адаптації дітей, забезпечують їм необхідний догляд, підтримку та виховання у сприятливому середовищі. Сьогодні працюємо над тим, щоби розширити мережу прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Важливою складовою у цьому є забезпечення доступу до соціальних, реабілітаційних, медичних та освітніх Залучаємо до співпраці міжнародних партнерів органи місцевого самоврядування та громадські організації», зазначає заступник начальника чернівецької ОВА Роман Греба.
 
Наразі на обліку служб у справах дітей області перебуває 987 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості таких дітей 716 – виховується в сім’ях опікунів, піклувальників. Впродовж 2025 року встановлено опіку та піклування над 33 дітьми. Крім того, в області діє 14 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 107 дітей, та 56 прийомні сім’ї, в яких виховується 113 дітей. Протягом 2025 року 6 дітей усиновлено.
 
Під час засідання Регіональної координаційної ради обговорили першочергові заходи зі створення скоординованої, дієвої системи забезпечення прав дітей, реалізацію проєкту «Фасилітація деінституалізації у Чернівецькій області», презентували проєкт «Забезпечення та зміцнення послуг для кращого догляду дітей з інвалідністю».
 
Основними акцентами у реалізації державної політики забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні є розвиток патронатного виховання, збільшення кількості прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, запровадження державних, регіональних та місцевих фінансових механізмів підтримки, розширення програм підготовки усиновлювачів, розвиток мобільних соціальних служб, розвиток інклюзивної освіти та забезпечення доступу до послуг для дітей з особливими освітніми потребами, посилення соціального супроводу сімей у складних життєвих обставинах.
Джерело: Чернівецька ОВА

peredplata

Залишити відповідь