Як повідомила начальник відділу адміністрування єдиного соціального внеску ДПІ у м. Чернівцях Валентина Трищук: «платниками єдиного соціального внеску в Чернівцях упродовж першого місяця цього року перераховано до бюджету 60,8 млн. грн.»
«Та, на жаль, не усі працедавці своєчасно розраховуються із бюджетом. З початку року за порушення термінів сплати було застосовано 260 штрафних санкцій на суму 156,5 тис. грн.», – розповіла фахівець.
Валентина Миколаївна пояснила, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом №2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону №2464).
Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня із розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина десята вищезазначеної статті). Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
«Іноді платники потрапляють до лав боржників випадково, – або перераховують кошти не на ті рахунки, або не вказують (вказують неправильно) реєстраційний номер облікової картки, іноді й з вини банку. Трапляється, що одне «загублене» платіжне доручення стає причиною недоплат, що тягнеться із місяця у місяць. Таким платникам варто взяти собі за правило час від часу звірятись щодо стану розрахунків до бюджету. Це можна зробити, або за телефоном: 54-20-71, або особисто у Центрі обслуговування платників за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А, каб.№119-120», – підсумувала посадовець.
Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях