Державна фіскальна служба України у листі від 14.06.2016 р. №6414/П/99-99-10-02-14 роз’яснює, що у разі притягнення платника до відповідальності у вигляді штрафу за певною статтею ПКУ, виключається можливість притягнення його до відповідальності, передбаченої іншими статтями ПКУ, за одне і те ж правопорушення (одне податкове правопорушення не може тягнути відповідальність за різними статтями Кодексу).
Водночас це правило не поширюється на випадки скасування рішення контролюючого органу, оскільки у такому випадку відсутня повторність.
Застосування штрафної санкції у разі скасування податкового повідомлення-рішення у судовому порядку, має здійснюватися виключно за умови наявності ознак складу податкового правопорушення у діях (бездіяльності) платника. При цьому таке визначення суми грошового зобов’язання не буде вважатися повторним, оскільки скасування акта суб’єкта владних повноважень як способу захисту порушеного права позивача застосовується тоді, коли спірний акт не породжує жодних правових наслідків від моменту прийняття такого акта – інформує відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ.