З ініціативи голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Папієва в регіоні реалізується експеримент з впровадження системи електронного врядування, підтриманий Президентом України Віктором Януковичем і Урядом. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України передбачено створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи регіонального управління в Чернівецькій області.
Відповідне розпорядження на виконання доручення Глави держави і урядової постанови підписано керівником крайової виконавчої влади Буковини Михайлом Папієвим. Про це повідомляє радник голови облдержадміністрації, директор ОКП \”Адміністратор систем електронного урядування\” Вадим Закревський.
\”Метою створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи регіонального управління (ІАСУ) є побудова високотехнологічної системи урядування на території області, що поєднує існуючу систему державного управління з перевагами сучасних інформаційних технологій та забезпечує повноту реалізації конституційних вимог щодо відповідальності держави перед людиною за свою діяльність\”, – йдеться в концепції ІАСУ.
Проект передбачає впровадження новітніх інформаційних технологій в систему державного управління та побудову на регіональному рівні діючої моделі майбутньої системи електронного урядування в Україні. В основу його мають бути покладені найкращі інформаційні технології і передовий світовий досвід створення подібних систем. Зокрема, в першу чергу, технологія X-Road, що успішно реалізована в Естонії, і передбачає створення єдиної системи обміну інформацією між територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, територіальними органами фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, органами місцевого самоврядування та підпорядкованими їм підприємствами, установами, організаціями.
Це дозволить забезпечити достовірний облік наявних трудових, матеріальних, енергетичних, природних та інших ресурсів області, подолати відомчу роз’єднаність та суттєво вдосконалити роботу державного апарату на районному і обласному рівні, зменшити рівень тінізації економіки, а головне – підвищити рівень захисту найманих працівників та створити умови для обслуговування населення державними установами з використанням засобів Інтернету.
Побудова цієї системи в Чернівецькій області та розповсюдження набутого досвіду на інші регіони України сприятиме здійсненню адміністративної реформи, а також створить умови для підвищення рівня відкритості влади, подолання корупції на всіх рівнях, зменшення адміністративних витрат та часу на надання державних послуг населенню.
Прес-служба ОДА