ЗНО-2021. Як не прогавити важливі дати? Що потрібно знати випускникам про реєстрацію?

ЗНО-2021: ключові етапи і дати

Цього року понад 380 тисяч осіб братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО). Тестування складатимуть цьогорічні випускники, а також усі ті, хто хочуть вступати до вишів у 2021 році. Реєстрація на ЗНО уже розпочалась і триватиме до 5 березня. Про ключові моменти ЗНО-2021 розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Реєстрація та учасники

ЗНО-2021 складатимуть цьогорічні випускники шкіл, а також учні й студенти професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року отримують повну середню освіту. Крім того, тести писатимуть випускники попередніх років, які хочуть вступати до вишів цього року.

Реєстрація учасників триватиме до 5 березняна сайті testportal.gov.ua. Щоб зареєструватись, необхідно обрати категорію особи, а потім створити і заповнити реєстраційну картку. Відтак підготувати комплект документів і подати його відповідальній особі у закладі освіти (до 1 березня включно). Випускники попередніх років повинні надіслати документи до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Кожен учасник ЗНО повинен подати оформлену реєстраційну картку з сайту testportal.gov.ua і засвідчену копію паспорта громадянина України. Випускникам минулих років необхідно додатикопію документа про повну загальну середню освіту.

Обов’язкові предмети

У 2021 році учасники ЗНО можуть скласти тести з 5 предметів. Основна сесія ЗНО буде безкоштовною і триватиме з 21 травня до 15 червня.

Для державної підсумкової атестації потрібно написати 4 тести. Обов’язковими є два предмети: українська мова та математика. Третій на вибір – або історія України («Період XX – початок XXI століття»), або іноземна мова. Четвертим може бути один із таких навчальних предметів: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Цьогорічні випускники також можуть обрати додатковий п’ятий предмет із запропонованих для ЗНО. Результати основної сесії учасники дізнаються до 30 червня.

Пробне тестування

На відміну від минулого року, у 2021 році МОН обіцяє, що учні зможуть пройти пробне тестування. Наразі зареєструвалось понад 140 тисяч учасників. Пробне ЗНО платне і коштуватиме від 195 до 255 грн залежно від регіону. Як пояснили в профільному міністерстві, різниця у вартості пов’язана з вартістю друку, доставки, кількістю учасників тощо.

«Кожен зареєстрований учасник зможе скласти тест з одного навчального предмета, а також додатково завантажити тестові зошити з будь-яких навчальних предметів із переліку та пройти тестування вдома, внести 10–14 квітня свої відповіді до спеціального сервісу, щоб 16 квітня отримати результати пробного ЗНО», – зазначив міністр освіти Сергій Шкарлет.

Пробне ЗНО відбудеться 10 квітня.

Додаткова сесія

У 2021 році, як і попередні роки, буде організована додаткова сесія ЗНО. Її проводять для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Це – учні, які проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей або на лінії зіткнення, учасники операції об’єднаних сил, а також ті, хто не зміг взяти участь в основній сесії з поважних причин. Наприклад, через хворобу, навчання за кордоном, участь в офіційному міжнародному чи загальноукраїнському заході тощо. Причину пропуску основної сесії ЗНО необхідно підтвердити відповідним документом.

Реєстрація на додаткове ЗНО відбудеться 6-18 травня включно. Додаткову сесію буде проведено з 29 червня до 16 липня. Її результати оприлюднять до 23 липня.

100 тисяч найрозумнішим

Верховна Рада ухвалила постанову, якою запровадила премії для найуспішніших учасників ЗНО. Вона передбачає, що 30 випускників, які наберуть з чотирьох предметів 790 балів і більше (зокрема, 200 балів з одного предмета), отримають премію 100 тисяч гривень. 

«Коли ми аналізували результати ЗНО та хто входить до 30 кращих учасників, в основному це діти з регіонів, тому премії будуть додатковою фінансовою підтримкою для талановитих випускників. Але є дві умови: перша – бути випускником закладу середньої освіти поточного року, друга – вони мають підписати договір з закладом вищої освіти України», – зазначив голови профільного комітету Верховної Ради Сергій Бабак.

Варто зауважити, що Український центр оцінювання якості освіти має різні моделі проведення зовнішнього незалежного оцінювання залежно від епідемічної ситуації в Україні. Утім, за будь-яких умов випускники повинні готуватись до підсумкових іспитів.

 

 

 

peredplata