Стерненка судив суддя з Донецька, який до війни встановив перед своїм маєтком бюст Сталіна – Казанський.

Вирок Сергію Стерненку оголосив суддя з Донецька Віктор Попревич.

Стерненка судив суддя з Донецька, який до війни встановив перед своїм маєтком бюст Сталіна – Казанський

Журналіст Денис Казанський повідомив, що вирок Сергію Стерненку виніс суддя з Донецька Віктор Попревич, який встановив біля власного будинку бюст радянського диктатора Йосипа Сталіна. Про це Казанський повідомив у Facebook.

«Виявляється, Сергія Стерненка судив суддя Віктор Попревич з Донецька, який ще до війни був добре відомий на все місто тим, що встановив біля воріт власної садиби бюсти Леніна і Сталіна. Треба ж, я думав він давно на пенсії або в Росії», – зазначив Казанський.

У пості журналіст опублікував скріншот відповідної новини видання LB.ua за 2009 рік. Згідно з публікацією, вулицю, на якій зведено будинок, суддя назвав «Тупик комунізму», про що свідчить відповідний напис на паркані. Насправді ж будинок був розташований за адресою: вул. Олімпійська, 18.

«Вартість суддівського будинку фахівці оцінюють як мінімум в 2 млн. доларів США», – писало тоді видання.

23 лютого Приморський районний суд Одеси оголосив вирок активісту й екслідеру місцевого «Правого сектору» Сергію Стерненку.

Йому призначили 7 років і 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна. Сергія Стерненка також визнали винним у незаконному зберіганні зброї — травматичного пістолету. Однак термін давності сплив і його звільнили від відповідальності за цією статтею. 

Прокуратура просила ув’язнити обвинуваченого на вісім років із конфіскацією майна.

Сергій Стерненко заперечив свою причетність до викрадення й збирається оскаржувати вирок.

Сергію Стерненку інкримінують викрадення Сергія Щербича, члена партії «Довіряй ділам», співголовою якої є мер Одеси Геннадій Труханов, з метою «заволодіння його коштами на суму 300 гривень». У 2015 році правоохоронці провели обшук у нього вдома, оголосили йому підозру та взяли під варту. Суди в цій справі тривали п’ять років.

Стерненко вважає цю справу «політично вмотивованою розправою від Труханова». Прокуратура просила ув’язнити активіста на вісім років із конфіскацією майна. Приморський районний суд Одеси 19 лютого 2021 року мав оголосити вирок, але переніс засідання.

Нагадаємо, на активіста та керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка в 2018 році тричі скоювали замахи. Під час третього він наніс смертельного удару нападнику. 24 травня 2018 року двоє невідомих напали на пана Стерненка біля дому і завдали йому декілька ударів ножем. Внаслідок замаху він отримав струс мозку, рвану рану руки та декілька гематом.

Один з імовірних нападників, Іван Кузнецов, помер внаслідок застосування активістом самооборони. Другий — Олександр Ісайкул — був поранений і пізніше затриманий. Третій імовірний учасник нападу, Олександр Подобєдов був допитаний поліцією. У травні 2020 року Кузнецову та Ісайкулу оголосили підозру в хуліганстві.

11 червня 2020 року активісту та блогеру Сергію Стерненку вручили повідомлення про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї (ч. 1 ст. 115 та ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України). СБУ вважає, що розслідування цієї справи пана Стерненка «перейшло із суто юридичної площини в політично-інформаційну». Служба безпеки також сумнівається у версії активіста щодо самооборони. 

15 червня 2020 року Шевченківський районний суд Києва відправив активіста та блогера Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Підозрювавний оскаржив запобіжний захід, але в другій інстанції йому відмовили.

23 червня 2020 року Печерський суд Києва скасував підозру в нападі на Сергія Стерненка Івану Кузнецову, вручену йому посмертно.

Натомість 25 червня 2020 року СБУ завершила досудове розслідування у справі. Пізніше Сергій Стерненко написав, що розслідування третього нападу на нього призупинили.

Шевченківський райсуд Києва 17 линя 2020 року відмовив в арешті Олександра Ісайкула. Суд вважає, що Олександр Ісайкул мав злочинний умисел заподіяти шкоду Сергію Стерненку, а не порушувати громадський порядок. Тому підозра в хуліганстві, на думку суду, необґрунтована.

6 серпня 2020 року суд змінив запобіжний захід активісту з цілодобового на нічний домашній арешт. 13 серпня Сергію Стерненку вручили обвинувальний акт.

31 серпня перед засіданням у справі в Одесі обвинуваченого облили невідомою речовиною. 1 вересня адвокати пана Стрененка подали заяву про злочин. Приморський суд Одеси зобов‘язав поліцію відкрити кримінальне провадження щодо спроби четвертого нападу на активіста Сергія Стерненка.

29 вересня Приморський райсуд Одеси залишив Сергія Стерненка під нічним домашнім арештом за місцем проживання в Києві. Потім арешт продовжили.

29 січня 2021 року Приморський районний суд Одеси скасував нічний домашній арешт Стерненка. За обвинуваченого поручився народний депутат Роман Лозинський із фракції партії «Голос».

Активіста Стерненка засудив одіозний суддя - фото

Суддя Віктор Попревич раніше жив в Донецьку у занадто дорогому як для судді будинку, встановлював біля нього бюст Сталіна. Вже в Одесі він виносив сумнівні рішення у резонансних справах, продовжує приховувати статки, ігнорує законодавство щодо української мови.

23 лютого суддя Приморського районного суду міста Одеси Віктор Попревич оголосив вирок щодо проукраїнського активіста Сергія Стерненка. Його визнали винним у, нібито, викраденні проросійського активіста Сергія Щербича, зберіганні зброї та розбої (за викрадення звільнено від покарання у зв′язку із закінченням строку притягнення) та засуджено до 7 років з конфіскацією.

Зазначимо, раніше на Стерненка було скоєно кілька нападів, під час останнього активіст, обороняючись, вбив свого нападника. Проросійські елементи, як то Дубінський, Портнов, Рабіновіч та інші вимагали від влади посадити Стерненка за це вбивство.

Поки триває розгляд справи про вбивство при самозахисті, “відкопалася” стара справа: у 2015 році колишній член проросійської партії “Родіна”, а зараз партії “Довіряй дєлам” мера Одеси Труханова Сергій Щербич упізнав Стерненка як одного зі своїх викрадачів.

Вирок оголосив “цікавий” суддя.

“Виявляється, Сергія Стерненка судив суддя Віктор Попревич з Донецька, який ще до війни був добре відомий на все місто тим, що встановив біля воріт власного особняка бюсти Леніна і Сталіна. Треба ж, я думав він давно на пенсії або в Росії”, – пише журналіст Денис Казанський

Також журналіст вказав на статтю в LB.ua 2009 року, в якій розповідається, що суддя Попревич прозвав вулицю зі своїм будинком “Тупик комунізму”, а сам будинок оцінюється у 2 мільйони доларів.

Як пише “Prosud”, Попревич працював у Київському райсуді Донецька з 1992 року, у лютому 2015 року був переведений в Одесу.

Фундація “Dejure” розповідає про діяння судді в Одесі.

Віктор Попревич закрив резонансну справу за керування автомобілем під дією алкоголю проти голови Одеського окружного адмінсуду Олега Глуханчука. Про цей випадок писали ЗМІ, було опубліковане відео з місця події, сам Глуханчук був притягнутий до дисциплінарної відповідальності — але суддя Попревич закрив справу проти нього «у зв′язку з відсутністю події адміністративного правопорушення». Це, як зазначають в “Dejure”, — не єдиний випадок, коли суддя вибірково толерував п′яне водіння.

Нетверезою впіймали і дружину судді — за кермом авто, користування яким не потрапило в жодні декларації. Так само, як не потрапила туди її квартира в Криму та автомобіль, яким користувався сам суддя. Задекларовані доходи всієї родини також не пояснюють, як суддя міг подарувати будинок в Донецьку своїй доньці. Водночас його син отримав інший будинок в Донецьку через суд — де батько тоді якраз працював суддею.

Офіційні рішення Попревич писав російською мовою, а понад 2000 своїх рішень — просто не оприлюднив.

Також у цьому рішенні щодо Стерненка суддя, визнав допустимими судово-медичні експертизи, складені російською мовою.

peredplata