Російським військовим нема шансів у Херсоні вийти з міста

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя
-Путін особисто не залишив російським військовим шансів у Херсоні вийти з міста. Вони мають тепер дуже малий вибір: або смерть і каліцтва, або здатись в український полон
За даними The New York Times, останніми тижнями Путін особисто ухвалює стратегічні рішення у війні проти України і, зокрема, відхилив прохання генералів відступити з Херсона: https://www.nytimes.com/…/us/politics/putin-ukraine.html )
За інформацією газети The New York Times, президент РФ Володимир Путін останніми тижнями активніше зайнявся безпосереднім стратегічним плануванням у війні проти України і серед іншого відхилив прохання військових командирів про дозвіл відступити з Херсона. Вони пропонували залишити місто та організовано відступити за Дніпро, щоб зберегти особовий склад та військову техніку, пише видання у п’ятницю, 23 вересня, з посиланням на представників американської адміністрації.
“Але такий відступ став би ще одним принизливим публічним визнанням поразки Путіна у війні і приніс би Україні другу велику перемогу за один місяць. Херсон був першим великим містом, захопленим росіянами під час початкового вторгнення і залишається єдиним обласним центром, який перебуває під контролем Москви. повернення стало б великим здобутком для президента України Володимира Зеленського”, – зазначає газета.
За словами джерел NYT, поінформованих про надзвичайно секретні розвіддані, відмова Путіна від виведення російських військ з Херсона призвела до зниження морального духу серед російських військовослужбовців, які були здебільшого відрізані від своїх ліній постачання та від основного угруповання, що знаходиться за Дніпром.
На думку американських офіційних осіб, розбіжності Путіна та його генералів щодо лінії фронту в Херсоні показують, наскільки критичною є ситуація на півдні України для обох воюючих сторін. Незважаючи на недавні успіхи України на північному сході, територія навколо Херсона є важливим театром воєнних дій, який має серйозні стратегічні наслідки для Києва та Москви, пише газета. Якщо ЗСУ відкинуть російські сили ще далі, то під загрозою опиниться Кримський міст, до будівництва якого Путін доклав стільки сил, зазначає видання.