Томенко: Місцева влада панічно боїться і земельного референдуму, і його ініціаторів

Томенко: Місцева влада панічно боїться і земельного референдуму, і його ініціаторівЗаступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зауважив, що «місцева влада панічно боїться і земельного референдуму, і його ініціаторів».

Микола Томенко нагадав, що в різних регіонах країни проводяться збори ініціативних груп стосовно проведення референдуму щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Він нагадав, що опозиція загалом і «Батьківщина» зокрема неодноразово наголошували на своєму негативному ставленні до дозволу продажу землі та виступили з ініціативою проведення відповідного референдуму.

Микола Томенко нагадав, що згідно з всеукраїнським опитуванням, яке в травні провело «Українське демократичне коло» на замовлення Інституту політики, більшість громадян (69,8%) підтримує проведення всеукраїнського референдуму щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. При цьому переважна більшість громадян (77,8%) на всеукраїнському референдумі щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення проголосувала б за продовження заборони на продаж сільськогосподарської землі. За дозвіл продажу проголосували б лише 12,6% опитаних. М.Томенко також відмітив, що незгода українців на продаж землі сьогодні є абсолютно об´єднуючим фактором у всіх регіонах України.

Водночас, за словами Віце-спікера, влада, розуміючи, що абсолютна більшість громадян проти продажу землі, діє так, як у свій час діяли відповідні підрозділи НКВС та КДБ. Він зазначив, що, як і тоді, так і сьогодні, відповідні посадові особи органів місцевої влади проводять «відповідну роботу» з кожним з учасників ініціативних груп, наводячи їм «переконливі» аргументи відмовитися від своїх підписів на користь проведення референдуму. Віце-спікер зазначив, що найактивнішими в цьому плані є чиновники Черкаської області, де щоденно місцева влада «обробляє» кожного підписанта.

«З одного боку це добре, оскільки це ще раз доводить, що наслідки референдуму очевидні і влада всіляко хоче не допустити його проведення. Однак методи морального та організаційного тиску переходять всі межі дозволеного», – наголосив М.Томенко. Він закликав чиновників виконувати свої прямі обов´язки і захищати інтереси громадян, а не виконувати функції «поліцаїв влади».
Джерело ligazakon.ua

peredplata