Кремль не зуміє суттєво поповнити збройні сили РФ

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-В Інституті вивчення війни (ISW) переконані, що Кремль не зуміє суттєво поповнити збройні сили РФ
Дуже малоймовірно, що Кремль сформує такі великі сили в терміни, які мали б взяти участь у війні Росії проти України, оскільки формування збройних підрозділів дуже дороге і потребує часу – ISW
Програма Шойгу доволі обширна, тому спробую викласти основні тези коротко.
Аналітики Інституту зазначають, що у своїй промові міністр оборони РФ Шойгу публічно представив серію змін російської оборонної політики, щоб значно збільшити чисельність російської армії. Шойгу запропонував Росії відновити Московський і Ленінградський військові округи, сформувати новий армійський корпус і 17 нових маневрових дивізій.
Він також запропонував Росії сформувати новий армійський корпус в Карелії – з прицілом для походу на Фінляндію і Швецію доки вони ще не стали членеми НАТО, дві нові десантно-штурмові дивізії, три нові мотострілецькі дивізії в окупованих Херсонській і Запорізькій областях, а також розширити сім наявних бригад Північного флоту та Західного, Центрального і Східного військових округів до семи нових мотострілецьких дивізій при розширенні п’яти наявних морських піхотних бригад у п’ять морських піхотних дивізій. Шойгу висловив пропозицію сформувати п’ять артилерійських дивізій для підтримки військових округів. Він висунув ідею збільшити чисельність ЗС РФ до 1,5 млн військовослужбовців.
Однак не слід забувати, що Російська економіка перебуває в рецесії і її ресурси для створення потужностей значно скоротилися після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Військовий навчальний, інструкторський потенціал Росії дуже зменшився з 24 лютого, частково через те, що Кремль використав їх для участі в бойових діях в Україні, чим значно послабив їх можливості.
Повідомляється, що Росія вже змушена залучати білоруських інструкторів для навчання мобілізованих сил і, можливо, військовослужбовців за контрактом та строковиків, що вказує на обмеження потенціалу російської підготовки. Адже російський офіцерський корпус був ущент потрощений під час цієї війни.
Проте пропозиції Шойгу можна вважати увертюрою, щоб заспокоїти спільноту мілблогерів, які звинуватили Кремль у несерйозному веденні війни або вживанні заходів, необхідних для перемоги у війні. Він також встановлює інформаційні умови для проведення Кремлем майбутніх мобілізаційних хвиль під рубрикою укомплектування цих формувань та суттєвого нарощування військової сили Росії в довгостроковій перспективі, вважають експерти.
Сьогодні ISW також наголосив на тому, що Путін не наважиться застосувати ядерну зброю, риторика про неї спрямована лише на заспокоєння внутрішньої аудиторії та залякування Заходу.

peredplata