Нові санкції залишають росіян без iPhone

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Іноземні посередники почали відмовлятися від постачання iPhone до Росії щодо паралельного імпорту. Учасники ринку прогнозують, що росіяни можуть втратити можливість купити смартфони середнього та преміум-сегментів через введені в лютому санкції США, які забороняють ввезення імпорту пристроїв дорожче за $300.
За словами експертів, обмеження можуть торкнутися і смартфонів, випущених у третіх країнах на основі американських технологій та патентів. Санкції США мають, по суті, транскордонний характер, каже керуючий партнер юридичної компанії Enterprise Legal Solutions Юрій Федюкін. Де-юре вони поширюються лише на американські компанії, проте де-факто такими за загальним правилом визнаються будь-які організації, які мають у США активи, які ведуть там торгову чи іншу діяльність.
Гендиректор TelecomDaily Денис Кусков погоджується, що великі виробники та дистриб’ютори навряд чи захочуть йти на відкритий конфлікт із владою США. Тому телефони завозитимуть, вдаючись до допомоги зовсім невеликих компаній у третіх країнах чи навіть у валізах. Задовольнити попит громадян на просунуті гаджети навряд чи вдасться, вважає Кусков.

peredplata