Міжнародний кримінальний суд оголосив ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Вчора я написав два дописи про цю історичну подію в історії світу. Сьогодні маю нестерпне бажання поділитись з вами роздумамаи на цю тему.
Згадую як Слободана Мілошевіча привезли в Гаагу. Акредитацію на засідання суду дістати було дуже тяжко. Дякувати журналістській солідарності.
Нам, журналістам з Брюсселя тамтешні журналісти організували житло в Гаазі і Амстердамі. По черзі мінялися акредитаційними картками. Кожен хотів сам побачити Мілошевича і зробити тихцем фото, як він сидить у клітці і дає покази. У Гаазі тоді перед трибуналом зібралось сотні тисяч людей.
Я в житті бачив два, або три такі велелюдні стовпотворіння журналістістів. Перше – коли у Гаазі ішов процес над Слободаном Мілошевічем і друге – у Франції перед клінікою де вмирав палестинський лідер Ясір Арафат. Там журналісти також чатували денно і нощно. А камера-мани з Ізраїля лиш причитали: сука, ну коли ти вже нарешті здохнеш?
Тепер, до вчорашнього оголошення ордеру на арешт Міжнародним кримінальним судом у Гаазі Володимира Путіна. Не плутати з міжнародним судом ООН з прав людини, який також розташовується у Гаазі. Це дві незалежні одна від одної міжнародні організації.
Що це ознацає для Путіна? Володимир Путін тепер не виїздний з Росії офіційно. Друге! Після рішення МКС Володимир Путін, навряд чи зможе стати якоюсь стороною міжнародних переговорів. А щодо участі про мир між Росією та Україною – поготів. По-перше: де їх проводити? Зеленський у Москву, чи Мінськ для переговорів не поїде. Анкара, Стамбул – дуже сумніваюсь. В Пекін Володимир Зеленський, та і сам Путін, не поїдyть. Можна було б подумати про переговори в звільнених у майбутньому Донецьку, чи Луганську. Та й то не варіант.
Якщо Петро Перший “прорубав вікно в Європу”, то Володимир Путін закрив його і задраїв намертво. Вже сьогодні поширюються чутки, що навіть лідер Китаю Сі Цзіньпін планує відмінити заплановану поїздку у Москву.
Тепер кілька слів про Міжнародний кримінальний суд (Cour pénale internationale; International Criminal Court) — перший постійний міжнародний орган кримінальної юстиції, до компетенції якого належить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини, злочини проти людяності, а також злочини агресії. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році. Офіційно розпочав свою роботу з 1 липня 2002 року.
N.B. Але слід знати, що Україна є однією з небагатьох країн світу, яка не ратифікувала Римський статут і не може свідчити та обвинивачувати російських воєнних злочинців (у тому числі і Володимира Путіна) у Міжнародному кримінальному суді. З ратифікацією Римського права зволікав і був проти попередні президенти України: Віктор Янукович, Петро Порошенко… Не дійшли руки до ратифікації Римського права і у нинішнього президента й нинішньої Верховної Ради. А це треба зробити якнайшвидше. Подзвонити з Банкової в офіс Арахамії, а Давиду Арахамії слід подзвонити у секретаріат Верховної ради аби вони підняли усі подання щодо ратифікації Римського статуту і своєю монобільшістю наресті довести цю справу до логічного кінця.
І це не тільки моє побажання, але і побажання Венеційської Комісії і усйого Європейського Союзу. До речі, саме Європейський Союз зібрав делегації прокурорів в роботі МКС аж з 32 країн Європи.
Для України настав дуже сприятливий момент і шанс. Його Україна не пає права прогавити!
Іншими словами, Володимира Путіна і його зграю судитимуть, але без участі у цьому процесі України і українців.