Про Вагнера та F-16. Тези інтерв’ю ЗалужногоСюжет

 

Текст: 

Фото: The Washington Post
 
 

Невдалий похід “вагнерівців” на Москву не позначився на контрнаступі чи бойових діях на фронті – українські війська не відчули, що оборона окупантів ослабла.

 
Головнокомандувач української армії Валерій Залужний дуже рідко дає інтерв’ю. The Washington Post вдалося поспілкуватися із найвпливовішим українським військовим. Ось що сказав Главком.
 
Про контрнаступ
Мене “дратує”, сказав Залужний, коли він чує, що довгоочікуваний контрнаступ України на сході та півдні країни почався повільніше, ніж очікувалося. За його словами, українські війська щодня просуваються вперед, навіть якщо це лише 500 метрів.
 
“Це не шоу. Це не шоу, за яким спостерігає весь світ, на який роблять ставки або щось подібне. Щодня, кожен метр дається кров’ю”, – наголосив генерал.
 
Головнокомандувач окремо зазначив: щоб український контрнаступ просувався швидше, йому потрібно більше – більше кожного виду зброї, а також перевага в повітрі – винищувачі F-16.
За його словами, без повного забезпечення війська ці плани взагалі нездійсненні, але попри все вони виконуються.
 
“Так, можливо, не так швидко, як хотілося б учасникам шоу, спостерігачам, але це їхня проблема”, – підсумував Залужний.
 
The Washington Post
 
F-16
Воювати без літаків – це як йти проти зброї із луками та стрілами, вважає Залужний.
 
“А Україна, переходячи до наступальних операцій, має дотримуватися якоїсь доктрини? НАТО (коли має бути перевага в повітрі)? Російської Федерації? Чи це не ваша справа? (Україні кажуть) “У вас своя доктрина. У вас є танки, у вас є гармати, у вас є бойові машини. Ви можете це зробити”. Що це таке?”, – обурився генерал.
 
The Washington Post зазначає, що на командному пункті Залужного є екран, який показує йому все, що знаходиться в повітрі будь-якої миті – це авіація країн НАТО на західному кордоні України, українські літаки в небі над Україною та російські літаки на східних кордонах.
 
“Кількість літаків, які чергують біля наших західних кордонів, удвічі перевищує кількість російських літаків, які руйнують наші позиції. Чому ми не можемо взяти хоча б третину звідти і перекинути сюди? Ніхто не каже, що завтра ми маємо переозброїтися та отримати 120 літаків. Навіщо? Мені не потрібно 120 літаків. Досить дуже обмеженої кількості. Але вони потрібні. Тому що іншого шляху немає. Тому що ворог використовує авіацію іншого покоління. Це якби ми зараз пішли в наступ із луками і стрілами, і всі б сказали: “Ви з глузду з’їхали?”. Але на це питання: “Ні, ні””, – продовжив Залужний.
 
Постачання зброї
Видання нагадує, що напередодні давно запланованого контрнаступу Україна вперше отримала західні бойові танки, зокрема, німецькі Леопарди та бойові машини піхоти.
 
Ці танки та бойові машини дебютували на полі бою, коли розпочався контрнаступ на початку цього місяця. Але Залужний визнав, що кілька із них вже знищено.
 
“Ми отримали Леопард не для того, щоб на них їздили на парадах чи фотографувалися політики, чи знаменитості. Вони прийшли сюди на війну. А Леопард на полі бою – це не Леопард, а мішень”, – зазначає Залужний.
 
Саме тому, за його словами, Україна потребує авіації та більшої кількості снарядів. Про потреби ЗСУ Залужний говорить зокрема із головою Об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі.
 
“У нас є домовленість: 24/7 ми на зв’язку. Тому іноді я можу зателефонувати та сказати: “Якщо я не отримаю 100 000 снарядів за тиждень, загине 1000 осіб. Станьте на моє місце”, – поділився генерал.
 
За словами головнокомандувача ЗСУ, Міллі поділяє всі його побоювання.
 
“Але не Міллі вирішує, чи отримаємо ми літаки чи ні. І поки це рішення приймається, у очевидній ситуації, щодня гине багато людей – дуже багато. Просто тому, що рішення ще не ухвалено”, – підсумував Залужний.
 
 
ПВК Вагнер
Залужний зазначає, що “вагнерівці” вже й так відійшли від лінії фронту після того, як захопили Бахмут, тому коли стався той заколот, на полі бою помітних змін не відбулося.
 
“Ми не відчули, що їхня (росіян) оборона десь ослабла або щось ще”, – сказав Головком.
 
WP нагадує, що бойовики Вагнер, які не захочуть залишатися в Росії чи підписувати контракти з Міноборони РФ, матимуть змогу приєднатися до Пригожину у Білорусі. У такому разі Залужному, можливо, доведеться розглянути нову додаткову загрозу для північного кордону України.
 
“У мене багато побоювань. І Вагнер серед них. І вони не єдині. Якщо ми зараз почнемо про це говорити, у мене голова піде кругом…. Наше завдання – підготуватися до найгірших і найбільш можливих сценаріїв. І ми намагатимемося мінімізувати можливі наслідки того, що може бути”, – наголосив Залужний.

peredplata