Ситуація в Ірані різко погіршилась

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Що з Іраном? Там повалення режиму Асада також не проходить безслідно…
Ситуація в Ірані різко погіршилась ще до того, як група повстанців рушила на Дамаск і змусила давнього союзника Тегерана Башара Асада втекти з Сирії в Москву.
За лічені дні Ісламська Республіка Іран втратила ще одну важливу гілку своєї так званої “Осі Опору”. Падіння Асада відбулося після ослаблення Ізраїлем Хезболли в Лівані, ХАМАСу в Газі та завдання авіаударів по військовій інфраструктурі на території самого Ірану.
Тому можна припустити, що Іран тимчасово припинить втілювати в життя свою стратегію поширення військового та ідеологічного впливу на арабський світ.
Хоча у своїй заяві щодо усунення Асада верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї продовжує наголошувати, що Іран і надалі є “потужною та сильною” державою і пообіцяв поповнити та розширити мережу своїх союзників, проте аятола Алі Хаменеї не врахував суттєві майбутні зміни в світовій політиці після того, як президент США Дональд Трамп вступить у свої права і повернеться в Білий дім. Не слід забувати, що у своїй передвиборчій кампанії Трамп обіцяв відновити “максимальний тиск” на Іран.
Іран уже й так зіштовхується зі значними внутрішніми незгодами та економічними проблемами. Ця напруга частково пов’язана з тим, що минулого разу, коли Трамп знаходився на посаді президента Америки, він відмовився від знаменитої ядерної угоди 2015 року, яку США підписали зі світовими державами та суттєво притиснув економіку Ірану, всупереч супротиву тодішнього канцлера Німеччини Ангели Меркель та очільників деяких інших країн ЄС.
Нинішній президент Ірану Масуд Пезешкіан, якого вважзють реформістом, попередньо заявляв, що хоче відновити певну форму цієї угоди в обмін на відмову збройної допомоги Росії, вважаючи ядерну угоду ключовою для виживання Ісламської Республіки Іран.
Навіть якщо справи в Ірана підуть на гірше і далі, Тегеран може слідувати старій моделі ескалації своєї атомної діяльності і погрожуватиме розробити ядерну зброю. Однак США й Ізраїль дали слово, що вони цього ніколи не позволять ірану зробити.
***
Становище в Африці!
Вже немало було написано, що після повалення режиму Асада і повного розгрому ізраїльською авіацією всіх російських, іранських і сирійськи військових баз на території Сирії, Росія втратила логістичний міст з Сирії у Африку, де також існував доволі потужний вплив Москви. Йдеться про так званий “Сахельський пояс”, або Конфедерацію країн Сахеля. У Африці саме в регіоні Сахель також розташовуються російські військові бази. До цієї групи Африканських країн входять Малі, Нігер, Буркіна Фасо, Центральна африканська республіка (ЦАР) і Лівія. Тепер Путін вимагає від російських розвідувальних спецслужб СЗР і ГРУ пояснень, чому російська розвідка не помітила і не доповіла Путіну про стрімке зростання загрози правлінню Асада, поки не стало надто пізно і Башар Асад сам прибув у Москву.
Китай!
Китай продовжує підготовку до ймовірної ​​торговельної війни зі США, продемонструвавши новий набір інструментів, які він міг би застосувати, якщо Трамп покарає другу за величиною економіку світу митами, включаючи заборону на експорт деяких рідкісних матеріалів. Політбюро Китаю, яке приймає рішення, також пообіцяло більш сміливу економічну підтримку наступного року, нові підказки про те, що може очікивати світ від КНР, може дати щорічний економічний саміт, який розпочнеться сьогодні в Пекіні.

peredplata

Залишити відповідь