Подарунок, чи хабар для Дональда Трампа?

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:

-Гігантський літак Boeing 747, оснащений золотими ванними кімнатами та дерев’яним оздобленням, виявився непоборною слабкістю Дональда Трампа, хоча для США він є надзвичайно проблематичним з багатьох причин.
Представлений як подарунок від Катару, який, на думку американського президента, було б дурістю не прийняти, цей грандіозний жест крихітної держави Перської затоки викликає низку етичних, правових та безпекових питань.
Для критиків Трампа цей подарунок є безсоромною спробою купити вплив і прихильність Дональда Трампа щодо Катару. Для розвідувального співтовариства США це просто кошмар. Увесь 89-місний літак потрібно буде розібрати, щоб переконатися, що на ньому немає секретних шпигунських пристроїв, і це може зайняти місяці, якщо не роки.
Для Трампа він безкоштовний — тож у чому проблема?
За блиском і розкошами які демонстрували арабські лідери Дональду Трампу приховане не все те, що видається на перший погляд. Протягом візиту Дональда Трампа до Саудівської Аравії, Об`єднаних Арабських Еміратів і Катару їх “гостинні” господарі намагалися намацати чутливі місця Трампа.
Усім відомо про пристрасть американського президента до гри в гольф і те що Трамп є фанатом авіації.
В Ер-Ріяді кронпринц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман катав Трампа на гольф-карі та розповідав йому про інвестиції Саудівської Аравії в США на суму 1 трильйон доларів, хоча справжня вартість цих комерційних угод набагато менша.
У Досі (Доха – столиця Катару) пішли далі і представили Дональду Трампу в подарунок приватний катарський авіалайнер.
Ростислав Демчук і Лін Аль-Рашдан
***
Взагалі-то, лідерам країн слід дуже обережно відноситись до розкішних подарункі від закордонних колег та партнерів.
Тут згадалася відома операція КГБ під кодовою назвою “Златоуст”.
У дні Ялтинської конференції у лютому 1945 року своє 20-річчя святкував Всесоюзний піонерський табір “Артек”. Запрошення відвідати його отримали посли США та Великобританії.
Після виконання американського гімну хором радянських піонерів четверо радянських піонерів піднесли послу США в Москві Авереллу Гарріману величезний дерев’яний герб його країни. І на запитання Гаррімана, що ж розгубився, що ж йому робити з цим знаком уваги, радянським дипломат, перекладач Сталіна Валентин Бережков, порадив – повісьте, мовляв, у кабінеті. І нехай англійці заздрять.
Хоч як це вражає, але саме так американський дипломат і вчинив. У результаті вісім років радянські спецслужби мали прямий доступ до кабінету голови дипмісії. При цьому герб виявився настільки приємним для американського ока, що змінники Гаррімана змінювали обстановку, штори, столи, стільці, але подарунок радянських піонерів залишався на місці.

peredplata

Залишити відповідь