Подарунок Чернівцям. Книга С.Осачука та М.Салагора «Чернівці.Антиквартні нариси»

Днями краєзнавчі фонди Муніципальної бібліотеки ім. А.Добрянського поповнилися ще одним поважним виданням, яке без перебільшення на довший час стане бестселером для чернівчан. Історик, почесний консул Австрії в Чернівцях і дуже активний в культурному просторі міста чернівчанин Сергій Осачук потішив нас своїм новим виданням, яке він за доброю традицією підготував разом із начальником Чернівецької митниці і небайдужим до історії рідного міста Миколою Салагором.
С.Осачук Сергій, Салагор Микола. Чернівці. Антикварні нариси. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2019. – 368 с.
Безперечно, що разом з авторами прогуляємося площами і вулицями Чернівців, відкриємо абсолютно нові для себе сторінки історії міста та його адреси. Насамперед відвідаємо найголовнішу площу міста – Центральну, таємничу гору Цецино і легендарне передмістя Гореча. І звичайно ж автори не змогли оминути увагою передмістя Чернівців – “Садагуру”. З книги дізнаємося про важливу роль річки Прут для міста та  його мешканців.
На сторнках книги представлені  духовні храми  мешканців всіх віросповідань, які жили і живуть в нашому  місті, однак їх  вінцем   та  духовною перлиною Чернівців  надовго залишиться  Резиденція митрополитів Буковини і Далмації.І сьогодні
Чернівецький університет зі своєю талановитою молоддю залишається особливим  місцем в житті міста .
Відвідаємо  також разом із авторами книги Музичне товариство у Чернівцях і  Чернівецький музично-драматичний театр.
 Кав’ярні в Чернівцях то  те щось  особливе… Читаючи їх історію  відчуваєш смак справжньої кави…
Та найголовніше, майже на кожній сторінці книги  присутні  її мешканці зі  своїми мріями, турботами й талантами  , що  створювали  неповторну ауру  міста,  про яке  чернівчани, які  ніколи не бувають колишніми, з ностальгією і світлим сумом згадують  своє  рідне місто на   сторінках   Фейсбуку. Чимало  прецікавих сторінок з  давньої історії міста та його  буденного життя   читач  відкриє  разом з авторами на сторінках нової книги С.Осачука та М.Салагора «Чернівці.Антиквартні нариси». Безперечно  тексти видання  прекрасно і зі смаком проілюстровані мапами, зображеннями різних артефактів і давніми поштівками та світлинами із скарбниці Миколи Салагора. У підготовці видання були використані матеріали з фондів Державного архіву Чернівецької області, Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету та Австрійської національної бібліотеки. Книга вийшла в чернівецькому виданні «Книги – ХХІ» пана Василя Дроняка.
Видання рекомендується  насамперед чернівчанам, які люблять своє місто і не втомлюються його відкривати. І звичайно, що  ця книга  стане  прекрасним подарунком для тих, хто хоче хоч трішечки відчути і зрозуміти дивовижну атмосферу Чернівців  та його мешканців. А для того, аби по-справжньому його відчути, тут треба прожити, зрозуміти його мешканців, і мати потребу відкривати його  знову і знову…
Небайдужі мешканці та гості нашого міста мають можливість вже сьогодні, 30 травня 2019 року зустрітися з авторами цього видання Сергієм Осачуком та Миколою Салагором в приміщенні «Steinbarg Gallerys Cafe». І мабуть почути ті прецікаві історії  з життя Чернівців, які не були включені в дане  видання… Світлина з книги С.Осачука,М. Салагора. ” Чернівці. Антикварні нариси”.